با تصویربردار حرارتی HemaVision مجهز به دید کامپیوتری آشنا شوید

اریک بیل، بنیان‌گذار وب‌سایت کیک‌استارتر یک تصویربردار حرارتی ساخته و نام آن را HemaVision گذاشته است. هما‌ویژن یک دستگاه پیشرفته تصویربرداری است که برای کمک به کاربران در یافتن نقاط ضعف طراحی ساختمان یا تجهیزات یا فرآیند تولید، طراحی شده است.

 این وسیله ساخت شده توسط اریک بیل، ۲۵۰ دلار قیمت دارد و وی اینگونه درباره تفاوت HemaVision با دیگر تصویربردارهای حرارتی توضیح می‌دهد:

مشکل اصلی تمام تصویرساز‌های حرارتی این است که آن‌ها می‌توانند دمای چیزی را به شما نشان می‌دهند، اما قادر نیستند به شما بگویند که این دما در محدوده‌‌‌ی عادی قرار دارد یا مقداری است که شما باید نگران آن باشید.

به زمانی فکر کنید که می‌خواهید از نشتی پشت یکی از دیوار‌ها با خبر شوید. در آن وقت {به شکل عادی} نمی‌توانید از وجود مشکل مطمئن شوید و همین جا است که HemaVision به کمک شما می‌آید.

اما اگر حتی یک دستگاه تصویربردار حرارتی داشته باشید، چگونه می‌توانید متوجه شوید که این نشتی از یک لوله است یا مدارشکن قدرت دچار تشدید حرارت شده است؟ کار با تصویربردار‌های حرارتی به هیچ وجه راحت نیست. آیا می‌دانستید اگر تصویربردار‌ها از محل مشکل دور قرار داده شود، دمایی که به شما اطلاع می‌دهند، اشتباه است؟

در حال حاضر تصویرساز‌های حرارتی عادی چه از نوع مصرفی و چه حرفه‌ای قادر نیستند دمای دقیق و مشکل ساز را به شما اطلاع دهند. حتی اگر کسی از کار با این وسایل نیز حرفه‌ای شده باشد باید در روندی وقت‌گیر به کمک یک ورقه یا یک نرم‌افزار خاص به محاسبه مشکل ساز بودن دمای تصویربردار بپردازد.

همانطور که از صحبت‌های سازنده این وسیله مشخص بود، تصویربردار HemaVision علاوه بر انجام کار تصویربردارهای معمولی، قادر به اعلام مشکل‌ساز بودن دمای اندازه‌گیری شده نیز هست. در ادامه می‌توانید ویدیو آشنایی بیشتر با این دستگاه را تماشا کنید:دانلود ویدیو

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید