قطار مغناطیسی ژاپن با سرعت 590 کیلومتر در ساعت، رکورد جهان را شکست

ژاپنی‌ها بار دیگر موفق شدند تا رکورد سرعت قطارهای مغناطیسی را شکسته و نام خود را دوباره سر زبان‌ها بیندازند. کمپانی قطار مرکزی ژاپن موفق شد تا با معرفی قطار مغناطیسی جدید خود رکورد ۱۲ ساله‌ سرعت قطارها را با رسیدن به سرعت ۵۹۰ کیلومتر در ساعت بشکند.

کمپانی قطار مرکزی ژاپن در پنجشنبه‌ای که گذشت موفق شد تا رکورد سرعت ۵۹۰ کیلومتر در ساعت را به نام خود ثبت کند. قطار ژاپنی‌ها موفق شد تا پس از طی مسیر آزمایشی در یاماناشی ژاپن به سرعت مورد نظر دست یافته و رکورد پیشین را که ۵۸۱ کیلومتر در ساعت بود، بشکند. کمپانی قطار مرکزی ژاپن به وال‌ استریت ژورنال اعلام کرد که احتمالا این رکورد زمان زیادی پایدار نخواهد بود. سه شنبه‌ی هفته‌ی پیش رو آزمایش دیگری انجام خواهد شد و هدف از آن رسیدن به سرعت ۶۰۰ کیلومتر در ساعت است.

این کمپانی اعلام کرده که در زمان انجام آزمایش مورد نظر تنها ۲۷ نفر از تکنسین‌های این کمپانی درون قطار حضور داشته‌اند و از این‌رو در زمان آغاز به کار رسمی این قطار با حداکثر ظرفیت ممکن است شاهد رقم خوردن چنین سرعت‌هایی نباشیم. این قطار بطور رسمی از سال ۲۰۲۷ میلادی در ژاپن آغاز به کار خواهد کرد. مسئولین این کمپانی امیدوارند تا این قطار بتواند مسیر بین ناگویا تا توکیو را با ۵۰۵ کیلومتر در ساعت طی کند. فاصله‌ی این دو شهر از هم ۲۸۴ کیلومتر است که با توجه به سرعت فوق‌العاده‌ی این قطار می‌توان در کمتر از ۴۰ دقیقه این مسیر را طی کرد. ژاپنی‌ها درصدد صادر کردن فناوری قطارهای مغناطیسی به خارج از مرز ژاپن هستند و از این‌رو برای ساخت مسیر بین نیویوک تا واشنگتن نیز سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات