تراش مجسمه‌های چوبی با استفاده از لیزر

ابزار‌های برش که از لیزر استفاده می‌کنند این روزها در صنعت بسیار پرکابرد شده‌اند؛ اما یک هنرمند مجسمه ساز به نام گابریل شاما، پتانسیل این ابزار‌ها را در هنر نیز نمایش داده و تابلوهای چوبی زیبایی را با بهره‌گیری از برش دهنده‌های لیزری خلق کرده است.

خلق مجسمه‌ها و انواع سازه‌ها با استفاده از چوب قدمت زیادی در تاریخ بشر دارد، حال آنکه پیشرفت فناوری این بعد از زندگی بشری را که این روزها دیگر جلوه‌‌ای هنری به خود گرفته تحت تاثیر قرار داده است. هنرمندی به نام گابریل شاما موفق شده تا با به خدمت گرفتن برش دهنده‌های لیزری، تابلوهایی چوبی زیبایی را با خلق کند.

شاما به این نکته اشاره کرده که پیش از این برای ساخت یک تابلو چوبی چندین هفته وقت را به‌همراه چند صد تیغه‌ی مخصوص مصرف می‌کرده است. استفاده از فناوری روز منجر شده تا علاوه بر سریع‌تر شدن فرآیند ساخت تابلوها، شما بتواند از منابع جدیدتر و متنوع‌تری برای خلق طرح‌های جدید با پیچیدگی‌های بیشتر بهره ببرد. وی طرح‌های خود را از منابعی نظیر فرش‌های ایرانی، طرح‌های بودایی و طرح‌های به کار رفته در کلیسای باروک الهام می‌گیرد. در صورتی که مایلید تمام طرح‌های این هنرمند را ببینید می‌توانید به وب‌سایت یا حساب کاربری اینستاگرام وی مراجعه کنید.

dhhlv4sbbexou6mkiimu

hcvlcjy95n5ntfe8tnw9

hdddwgseai0hrzuwuxou

holrgxphgzbfxuaxwgm2

nscoajawuwlfzbk9hike

pr6coouu9jbwz4vbt9ba

r8gkaeudzupe0nr1ckkg

rw4b6lnajhoiolulgxsi

s9m5swte3aiuwydhskul

tjiifev2nnsntfs8xyg1

uhg9kjpkvfacrcudkewa

vymrfagzwcghmxda0odg

yazs6snpjviuzrih0hcu

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید