نیم نگاه زومجی: شورش در شهر

در بخش جدید نیم‌نگاه زومجی،‌ سراغ بازی‌های روز و مدرن نرفته‌ایم بلکه به سال‌ها قبل برگشته‌ایم تا بخشی از خاطرات  خوش کودکی‌مان را زنده کنیم. در دومین قسمت از نیم‌نگاه، به اوایل دهه ۹۰ و دوران طلایی سگا بازگشته‌ایم تا بخشی از شورش در شهر یا Street of Rage را بازی کنیم.

Streets of Rage یکی از نمادهای دوران طلایی است که سگا، پرچمدار صنعت نوظهور بازی‌های ویدیویی بود. بازی که من و شما آن را با نام شورش در شهر می‌شناسیم. شهری سرد، بی‌روح و کم جزییات، ولی نوستالژی و خاطره‌انگیز که مطمئنم شما هم مانند من از دیدن دوباره و قدم زدن در خیابان‌های آن لذت خواهید برد. شورش در شهر سال ۱۹۹۱ برای سگا جنسیس عرضه شد و توانست به خوبی نوع دید سایداسکرولینگ را با سبک Beat'em up تلفیق کند. این تلفیق اگرچه کوتاه بود اما توانست به اثری خوب و به‌یادماندنی تبدیل شود. حتما شما هم مرحله آخر بازی و آن تالار ترسناک و پر از دشمن را به خاطر دارید.

در ادامه می‌توانید ویدیوی دومین قسمت از بخش نیم‌نگاه را تماشا و دانلود کنید. پیش از این‌که ویدیو را تماشا کنید، می‌توانید آموزش اجرای بازی‌های ۱۳ کنسول قدیمی روی سیستم‌عامل مک را مطالعه کنید تا شما هم بتوانید خاطرات خوش کودکی‌تان را زنده کنید.

دانلود ویدیو

 

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی و سرگرمی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید