تماشا کنید: تجربه‌ی دنیای مجازی از طریق حس بینایی، شنوایی و بویایی

پس از توسعه‌ی هدست‌هایی چون آکیولس ریفت که از طریق بینایی و شنوایی کاربران را به دنیای مجازی می‌برند، حال Feelreal حس بویایی را نیز به‌همراه احساس و گرمی و سردی هوا به این مجموعه افزوده است.

واقعیت مجازی یکی از مفاهیمی است که اخیرا بصورت جدی در دنیای فناوری مطرح شده و کمپانی‌ها در حال توسعه‌ی گجت‌هایی مرتبط با این موضوع هستند. پس از آنکه هدست‌های واقعیت مجازی با استفاده از نمایش تصاویر و صداهای مجازی توانستند کاربران را به دنیای مجازی ببرند، Feelreal حس بویایی و امکان تشخیص گرمی و سردی را نیز به هدست آکیولس اضافه کرده است. Feelreal ماژولی مجهز به باتری را توسعه داده که از طریق بلوتوث به آکیلوس ریفت متصل شده و از وجود کارتریج‌هایی برای انتشار بو و همچنین کانال‌هایی برای گرم و سرد کردن هوا بهره می‌برد.

درون کارتریج‌های این ماژول جالب توجه، اسانس‌هایی نظیر جنگل، اقیانوس، آتش، چمن، گل و فلز قرار گرفته که می‌توان در صورت اتمام، آن‌ها را شارژ کرد. Feelreal ویدئویی را تهیه کرده که با نمایش آن، کاربر را از محیط‌های مختلف عبور می‌دهد و نسبت به موقعیت محیط مورد نظر، بوهای مختلفی را منتشر کرده و همچنین به تناسب محیط، هوا را گرم یا سرد می‌کند. Feelreal این گجت را در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی به نمایش درآورده است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید