زومجی: نگاه نزدیک به کنسول اِنویدیا شیلد

انویدیا یکی از حاضرین قدرتمند در GDC 2015 بود که از محصولات مورد توجهی رونمایی کرد. در کنار کارت گرافیک جدید تایتان ایکس، شاهد اولین کنسول رسمی این شرکت آمریکایی به نام شیلد بودیم. شیلد یک کنسول اندرویدی است که قصد دارد بیشتر از همتایان خود، به مقوله‌ی بازی بپردازد و گام‌های بلندی را در ارائه‌ی سرویس استریم بازی بردارد.

این روزها اتاق نشیمن مخاطبان بازی‌های ویدیویی پر از کنسول‌ها و وسایل سرگرمی است که هر کدام پرچم شرکتی خاص را به دوش می‌کشند. دستگاه‌های استریم، ست‌تاپ باکس‌های اندرویدی، کنسول‌های خانگی مانند ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 و سینماهای خانگی قدرت گرفته از کامپیوترهای شخصی، همه بخشی از بار سرگرمی اتاق نشیمن را بر عهده گرفته‌اند و انتخاب‌های زیادی را به کاربران داده‌اند. اما این موضوع همان‌قدر که دست کاربران را برای انتخاب اکوسیستم مورد نظر باز می‌گذارد، به همان مقدار هم آن‌ها را گیج کرده و قدرت خرید همه این محصولات نیز یکی دیگر از مشکلات پیش روی کاربران است.

اینجا است که انویدیا وارد می‌شود تا با عرضه شیلد این مشکلات را به حداقل برساند. شیلد یک ست‌تاپ باکس اندرویدی است که به ادعای سازندگان آن می‌تواند بازی‌ها را همانند رزولوشن کنسول‌های نسل هشتم اجرا کند. همین که به سرسپردن به این کنسول و اکوسیستم اندروید مشتاق می‌شوید، می‌توانید از سایر اقلام فروشگاه پلی‌استور مانند فیلم، موسیقی و سریال نیز بهره‌مند شوید و از اپلیکیشن‌هایی مانند نتفلیکس، هولو و پلکس استفاده کنید و همین مقوله این اختیار و اجازه را به شما می‌دهد تا قابلیت استریم و بازی‌های ویدیویی را در کنار هم داشته باشید.

برای مطالعه‌ی کامل این مقاله به زومجی مراجعه کنید.

Shield

کلیه‌ی اخبار و مقالات GDC 2015 را در آدرس zoomg.ir/topics/gdc-2015 مشاهده کنید.
 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید