نایب‌رئیس سونی: بخش موبایل فروشی نیست!

پیش‌تر کازو هیرای به این موضوع اشاره کرده بود که بعید نیست این کمپانی استراتژی فروش بخش موبایل را پی بگیرد، اما تیم هریسون - نایب رئیس بخش روابط عمومی سونی امروز اعلام کرده که هم‌اکنون هیچ برنامه‌ای برای فروش سونی موبایل وجود ندارد.

ماه گذشته شایعاتی مبنی بر تصمیم سونی برای فروش بخش موبایل منتشر شد.کازو هیرای - مدیرعامل سونی گفت که بعید نیست استراتژی خروج از بازار تلفن موبایل را در پیش بگیرد، به خصوص که حالا کل کمپانی در پی آن است تا روی سودآوری تمرکز کند.

ژاپنی‌ها این روزها در بخش تلفن‌های پایین‌رده و میان‌رده به شدت از طرف کمپانی‌های چینی چون هواوی، شیائومی و لنوو تحت فشار هستند و در ایالات متحده هم نتوانسته‌اند با هیچ یک از چهار اوپراتور مخابراتی اصلی این کشور، محصولات خود را عرضه کند. هم‌اکنون این کمپانی تنها ۳ درصد از بازار تلفن‌های هوشمند را به خود اختصاص داده است.

در حالی که شاید هیچ‌کسی سونی را به خاطر فروش بخش موبایل ملامت نکند، واقعیت این است که قرار نیست این اتفاق بیفتد. تیم هریسون - نایب رئیس بخش ارتباطات و روابط عمومی سونی موبایل می‌گوید که منظور هیرای این بوده که «ما یک کمپانی بزرگ و معقول هستیم و باید همه گزینه‌ها را مد نظر داشته باشیم.» هریسون می‌گوید که مدیرعامل این کمپانی هیچ برنامه‌ای برای فروش بخش موبایل ندارد. وی گفت:

او به هیچ عنوان نگفت که ما به دنبال فروش بخش موبایل هستیم و باید بگویم که هیچ برنامه‌ای برای فروش این بخش نداریم.

امروز هیروکی توکوکی، مدیر سونی موبایل نیز اشاره‌ای به فروش این بخش داشت و گفت:

حتی اگر سونی بخواهد بخش موبایل را بفروشد، باید در دنیای تلفن‌های هوشمند حضور خود را با ساخت و توسعه نرم‌افزار حفظ کند.

سونی روز گذشته در کنگره جهانی موبایل از یک تلفن میان‌رده با نام Xperia M4 Aqua رونمایی کرد. همچنین تبلت Xperia Z4 نیز رونمایی شد. شایعات حاکی از آن هستند که ژاپنی‌ها به زودی و در فصل تابستان پرچمدار جدید خود، اکسپریا Z4 را نیز روانه بازار خواهند کرد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید