نمایش دموی اپلیکیشن‌های ویندوز 10 روی کنسول ایکس‌باکس وان

مایکروسافت در ماه ژانویه سال جاری میلادی اعلام کرد که قصد دارد اپلیکیشن‌های یونیورسال را وارد کنسول ایکس‌باکس وان کند، ولی هیچ اشاره‌ای به جزئیات و نحوه اجرای آنها نکرد.

اما امروز در جریان کنگره جهانی موبایل بارسلونا، کوین گالو، مدیر فنی ردموندی‌ها در بخش اپلیکیشن‌های یونیورسال در مدت زمانی که از کنفرانس مایکروسافت به توسعه‌دهندگان اختصاص داده شده بود، روی صحنه آمد و چگونگی اجرای اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز 10 را بر روی کنسول بازی ایکس‌باکس وان به حضار نشان داد.

با اینکه برنامه‌هایی چون Mail یا Photos، اپلیکیشن‌های یونیورسال نیستند، گالو اپلیکیشن دمویی را نشان داد که برای اجرا بر روی هر سه پلتفرم کامپیوتر شخصی، گوشی‌های هوشمند و کنسول بازی ایکس‌باکس وان طراحی شده است.

hostedwebappsstory2 1020.0

همه چیز در یک کادر پیام برای توسعه دهندگان خلاصه شده بود که نشان می‌داد مایکروسافت برای اجرای راحت‌تر اپلیکشن‌های یونیورسال روی کامپیوتر، گوشی، تبلت و حتی نمایشگر تلویزیون‌ها از طریق ایکس‌باکس وان، در حال کار برروی رابط کاربری مقیاس‌پذیر و انطباقی برای ویندوز 10 است. البته گالو درباره اینکه چه زمانی توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های ایکس‌باکس وان خود را بسازند، حرفی نزد ولی براساس گزارش سایت The Verge، ردموندی‌ها این آمادگی را دارند که به هر توسعه‌دهنده ای اجازه دهند تا برای کنسول بازی آنها اپلیکیشن بسازد.

این غول نرم‌افزاری قرار است در جریان کنفرانس Build که ماه آوریل سال جاری میلادی برای توسعه‌دهندگان برگزار می‌شود، جزئیات بیشتری را از برنامه‌های خود بازگو کند و توسعه‌دهندگان باید بتوانند در فصل تابستان، اپلیکیشن‌های خود را برای ایکس‌باکس وان خلق کنند.

گالو همچنین فاش کرد که مایکروسافت در نظر دارد تا از اپلیکیشن‌های ویژه ویندوز 10 روی وب نیز میزبانی کند، که در این روش جدید توسعه‌دهندگان می‌توانند وب‌سایت‌های خود را با پشتیبانی از کورتانا و دسترسی به هشدارها، مخاطبین، تقویم و دوربین به فروشگاه ویندوز بیاورند. این روش کلیدی می‌تواند خیال مایکروسافت را از این بابت راحت کند که با سرمایه‌گذاری ساده و اندک از سوی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های بیشتری برای سیستم عامل ویندوز 10 عرضه خواهد شد.

سپس گالو از رابط کاربری انطباقی مایکروسافت به عنوان روشی صحبت کرد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا مشابه آنچه طراحان و توسعه‌دهندگان وب برای طراحی سایت استفاده می‌کنند، اپلیکیشن‌های واکنش‌گرای خود را تولید کنند.

در حال حاضر اپلیکیشن‌های وب میزبانی‌شده که تمامی سورس‌های آن روی یک وب سرور موجود است، بین وب‌سایت‌های واکنش‌گرا محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و مایکروسافت نیز قصد دارد تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد خیلی ساده اپلیکیشن خود را وارد فروشگاه ویندوز کنند. اما اگر بخواهند از قابلیت‌های قدرتمندتری استفاده کنند، باید طرح و کد واکنش‌گرای خود را وارد یک اپلیکیشن یونیورسال کامل برای ویندوز 10 کنند که روی کامیپوتر شخصی، تبلت‌ها، گوشی‌ها و ایکس‌باکس وان اجرا شود.

به نظر شما اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی ردموندی‌ها باعث می‌شود دوباره به دوران اوج خود بازگردند؟

کلیه‌ی اخبار و مقالات نمایشگاه را در آدرس zoomit.ir/mwc-2015 مشاهده کنید.
مارکت اندرویدی مایکت ، اسپانسر ویژه زومیت در پوشش خبری نمایشگاه MWC 2015، با بیش از ۵۰ هزار برنامه و بازی ایرانی و خارجی در خدمت شما است.
 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید