هرسپتینِ ایرانی، داروی ضد سرطان از خرداد وارد بازار می‌شود

رئیس انستیتو پاستور با بیان اینکه محققان کشور توانستند داروی هرسپتین را بسازند، گفت: تا کنون این دارو وارداتی بود، اما با تولید آن می توانیم علاوه بر تامین نیاز کشور به کشورهای دیگر نیز آن‌را صادر کنیم.

مصطفی قانعی با بیان اینکه هرسپتین در اواخر بهمن ماه رونمایی می شود، اظهار داشت: تا کنون رقمی نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان برای واردات هرسپتین هزینه شده است، که اگر بتوانیم نیاز کشور را تامین کنیم قدم بزرگی برداشته‌ایم.

وی گفت: جای خوشحالی است باوجود اینکه هنوز این دارو وارد بازار نشده، متقاضی خارجی دارد، از این رو زمینه صادرات هرسپتین نیز بعد از تولید، به زودی فراهم می شود.

دبیرستاد زیست فناوری با اشاره به اینکه هرسپتین، خرداد ماه سال آینده به بازار عرضه می شود و می تواند بازار پرفروشی داشته باشد، عنوان کرد: این دارو در افراد مبتلا به سرطان پستان مورد استفاده قرار می گیرد و در ۳۰ درصد افراد مبتلا به این نوع سرطان موثر است.

قانعی با تاکید بر اینکه البته ۷۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان پستان نمی توانند از این دارو استفاده کنند، افزود: مبتلایان به سرطان پستان، تحت آزمایش Her۲ قرار می گیرند، و در صورتیکه شدت نتیجه این آزمایش رو به بالا باشد می توان هرسپتین را برای بهبودی به آنها تزریق کرد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید