جزئیات حمایت از طرح‌های بومی و واگذاری وام به فعالان فناوری

عضو شورای سیاستگذاری فناوری در وزارت ارتباطات از تشکیل سه شورای راهبری برای حمایت از فعالان حوزه فناوری اطلاعات در زمینه‌های مختلف از جمله جویشگر ملی و نرم‌افزارهای بومی و متن باز خبر داد.

خسرو سلجوقی با اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات برای حمایت از تولیدات بومی در داخل کشور گفت:

سه شورای راهبری شامل شورای راهبری جویشگر بومی (موتور جستجو)، شورای راهبری نرم‌افزارهای بومی و متن باز و همچنین کارگروه توسعه‌ی خط و زبان فارسی در محیط رایانه‌ای با هدف حمایت و ارائه برنامه‌های مشخص در وزارت ارتباطات تشکیل شده است.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران معتقد است که فعالان در این زمینه‌ها می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را در شوراهای راهبری مرتبط ارائه دهند:

در زمینه تخصیص وام وجوه اداره شده نیز اقداماتی صورت گرفته است به این نحو که کارگروه‌های سخت افزار، نرم افزار، محتوا و خدمات و همچنین امنیت فناوری اطلاعات در شورای سیاستگذاری ICT تشکیل شده است. پروژه‌های مرتبط با این چهار موضوع در کارگروه‌های مربوطه بررسی و از محل وام وجوه اداره شده تخصیص اعتبار می‌شوند.

سلجوقی با تاکید بر برنامه‌های حمایتی از طرح‌های بومی در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد:

وام وجوه اداره شده در سه بخش تحقیق و توسعه، کسب و کار و صادرات محصولات و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات به طرح ها تخصیص داده می‌شود و این طرح‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرند.

در هفته‌های گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از موتور جستجوی بومی «یوز» حمایت کرد و قرار است در روز ارتباطات (27 اردیبهشت 94) نیز موتور جستجوی بومی «پارسی جو» را معرفی و مورد حمایت مالی و معنوی قرار دهد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده