ال‌جی میلیون‌ها نمایشگر منعطف پلاستیکی OLED برای اپل واچ تولید می‌کند

اپل و ال‌جی در زمینه تامین نمایشگر محصولات مختلف رابطه‌ای بر اساس اعتماد دارند. غول کره‌ای نه تنها نمایشگر‌های تبلت‌های آیپد اپل را با رزولوشن‌های بالا تهیه می‌کند، حال به نظر می‌رسد اپل‌واچ نیز از نمایشگر‌های این کمپانی بهره خواهد برد. 

تحلیلگر جی‌پی مورگان ادعا می‌کند ال‌جی تولید کننده انحصاری نمایشگر‌های منعطف پلاستیکی OLED برای ابزار‌های پوشیدنی است. ال‌جی در خط مقدم این تکنولوژی قرار دارد و تاکنون پنل‌های منعطف و شفافی را کاملا از جنس پلاستیک ساخته است. بنابراین تامین نمایشگر‌های ساعت هوشمند اپل برای ال‌جی مشکلی نخواهد بود به جز اینکه مجبور است تمام نیروی خود را به کار گیرد تا امسال موفق به تولید ۲۶ تا ۲۹ میلیون نمایشگر اپل واچ شود.

Two-sizes-made-to-fit-all-wrists

گفته می‌شود پس از تولید ۲۶ تا ۲۹ میلیونی نمایشگر برای اپل واچ، ال‌جی باید ۶۱ میلیون واحد نمایشگر دیگر را برای اپل بسازد. درآمد حاصل از این همکاری مقدار پول بسیار زیادی را به ال‌جی می‌رساند اما برخی تحلیل‌گران می‌گویند اپل دست به عرضه انبوه ساعت هوشمند خود نخواهد زد و تنها ۸.۵ میلیون واحد از این ساعت را روانه بازار می‌کند. 

گذشته از ال‌جی، اپل یک تیم قوی را برای تامین بخش‌های مختلف ساعت خود به خدمت گرفته؛ Quanta برای EMS، سامسونگ برای ساخت پردازشگر برنامه‌ها، ASE برای مدل‌های بسته‌های سیستمی و البته Amkor و STATS ChipPAC. در کنار هم قرار گرفتن این شرکت‌ها برای تامین قطعات و بخش‌های مختلف اپل واچ نشانگر تکنولوژی بالای این ساعت خواهد بود که شاید در نگاه اول به چشم نمی‌آید.

انتظار می‌رود اپل واچ در ماه آپریل به بازار‌های جهانی با دو سایز مختلف نمایشگر و البته قیمت‌های مختلف وارد شود. 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید