سرویس موسیقی جدید اپل تابستان سال جاری عرضه می‌شود

یکی از مواردی که کارشناسان آن را دلیل خرید بیتس توسط اپل خواندند، سرویس موسیقی این کمپانی است. حال گزارش‌هایی منتشر شده که حکایت از عرضه‌ی سرویس جدید موسیقی اپل مبتنی بر سرویس موسیقی بیتس، در تابستان سال جاری میلادی دارد.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط بیلبورد، احتمال دارد در بهار سال جاری میلادی شاهد عرضه‌ی سرویس جدید موسیقی اپل بر مبنای سرویس بیتس باشیم، اما در صورتی که این سرویس در فصل بهار عرضه نشود، به طور حتم تابستان سال جاری میلادی زمان عرضه‌ی این سرویس خواهد بود. 9to5Mac نیز با انتشار گزارشی، اپل را در حال توسعه‌ی این سرویس خوانده است که احتمالا همراه با بروزرسانی iOS 8.4 عرضه خواهد شد تا کاربران با دریافت این بروزرسانی بصورت خودکار سرویس مورد نظر را روی گجت‌های خود داشته باشند و نیازی به دانلود جداگانه‌ی اپلیکیشن نباشد. اپل انتظار دارد تا سرویس جدید موسیقی خود را همراه باقابلیت‌هایی برگرفته از سرویس موسیقی بیتس، ارائه‌ی پلی‌لیست‌های سفارشی و انتخاب شده و امکان اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند. البته گزارش‌هایی نیز منتشر شده که فرآیند توسعه‌ی این سرویس را در اپل بسیار پیچیده خوانده است.

اپل سرویس جدید موسیقی خود را به دلیل کاهش استقبال از آیتونز، در مقابل افزایش کاربران سرویس‌هایی نظیر اسپاتیفای توسعه می‌دهد. سرویس موسیقی اسپاتیفای همچنان به رشد روزافزون خود ادامه می‌دهد و کاربران آن روز به روز افزایش می‌یابند. این کمپانی نیز با بهبود رابط کاربری و افزودن امکاناتی نظیر افزایش امکان اشتراک‌گذاری، طراحی بهتر اپلیکیشن‌های موبایل مشتریان بیشتری را به سمت خود جلب می‌کند. همزمان با تلاش‌های اپل برای عرضه‌ی سرویس موسیقی خود، اسپاتیفای نیز در تلاش است تا سهام خود را در تالار بورس برای اولین بار عرضه کرده و تبدیل به یک کمپانی سهامی عام شود.

بیلبورد همچنین گزارش داده که اپل برای توسعه‌ی این سرویس اهداف خود را با بیتس بصورت مشترک پی‌گیری می‌کند. یکی از این کارها حذف کردن آهنگ‌های اسپم از سرویس موسیقی بیتس است. یان راجرز، مدیرعامل پیشین بیتس، در این خصوص اضافه کرده که اپل تلاش‌هایی را برای شناسایی و حدف انواع نسخه‌های یک آهنگ به کار بسته است، چراکه این نسخه‌ها می‌توانند کل سرویس موسیقی را پر کرده و کاربر را از گوش دادن به آهنگی که در پی آن است، محروم کنند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید