پایان خط؛ Rapidshare تعطیل می‌شود

رپید‌شیر یکی از محبوب‌ترین سرویس‌‌های اشتراک‌گذاری فایل در اینترنت است که اخیرا اعلام کرده به سرویس‌دهی خود در تاریخ ۱۱ فروردین پایان خواهد داد. بعد از این تاریخ تمامی حساب‌های کاربری غیرفعال شده و فایل‌ها به‌طور خودکار حذف خواهند شد.

Rapidshare که در سوئیس اداره می‌شود جزو بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین سرویس اشتراک‌گذاری فایل به شمار می‌آید. این سرویس در سال 2002 در آلمان پایه‌گذاری شد که در ابتدا صاحب دامینِ آلمانی RapidShare.de بود. بعدها دامنه‌ی دوم RapidShare.com ایجاد شد که سرویس‌دهی به‌طور همزمان با هر دو سایت مدیریت می‌شد؛ در تاریخ یکم مارس 2010 دامین آلمانی بسته شده و تمامی کاربران به سایت اصلی یعنی RapidShare.com هدایت شدند.

رپیدشیر در 2010 اعلام کرد که صدها میلیون بازدیدکننده در ماه داشته و جزو 50 سایت محبوب دنیا به شمار می‌آید. بعد از به اشتراک‌گذاری فایل‌های دارای کپی‌رایت، باعث شد تا رپیدشیر در سرویس‌دهی خود تجدیدنظر کرده و خدمات ذخیره‌سازی ابری سرویس B2B (مخصوص شرکت‌ها) را راه‌اندازی کند. این مسئله باعث شد در سال 2010 درآمد این مجموعه کاهش یابد و رتبه‌ی الکسا آن به زیر 1,400 نزول کرد. در سال 2012 بعد از بسته شدن مگاآپلود، رپیدشیر شاهد افزایش کاربران بود و در این راستا سرعت دانلود را برای رسیدگی به تقاضا محدود کرد.

بعد از افزایش کاربران، رپیدشیر نام تجاری جدیدی برای این سرویس تعریف شد و به عنوان یک سرویس ذخیره‌سازی ابری شروع به فعالیت کرد؛ این تغییرات نتایج خوشی را در پی نداشته و باعث شد 75 درصد از کارمندان این سرویس در اوایل سال 2014 اخراج شوند.

 

announce

اگر به سایت رپیدشیر رجوع کرده باشید با پیام فوق مواجه می‌شوید. رپیدشیر هیچ دلیلی را برای پایان دادن به سرویس‌دهی خود ارائه نداده است. اگر کاربر این سرویس هستید به مدت ۷ هفته فرصت دارید تا از فایل‌های موجود خود در رپیدشیر پشتیبان تهیه کنید. سایت‌های مشابه این سرویس، بعد از بسته شدن رپیدشیر شاهد حجم عظیمی از کاربران جدید خواهند بود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات