تیم کوک: هیچ کدام از ساعت‌های هوشمند فعلی، هوشمند نیستند!

تیم کوک روز گذشته در کنفرانس Goldman Sachs درباره اپل واچ و اپل پی سخنرانی کرد. در ادامه می‌توانید جزئیات مربوط به سخنان مدیرعامل اپل را مطالعه کنید.

تیم کوک، مدیر عامل اپل اعلام کرده که ساعت هوشمند اپل واچ محصولی ضروری مهم برای اپل محسوب می‌شود که توسط اپلیکیشن‌های سفارشی‌سازی شده متنوعی پشتیبانی می‌شود. وی معتقد است این موضوع اپل واچ را به محصولی منحصر به فرد در بازار تبدیل خواهد کرد.

 کوک در سخنرانی خود در کنفرانس اینترنت و تکنولوژی Goldman Sachs در روز سه‌شنبه گفت:

هم‌اکنون در بازار محصولات مختلفی با نام «ساعت هوشمند» وجود دارد، ولی من شک دارم که بتوان این نام را برازنده هیچ یک از آنها دانست... مشخصا هیچ یک از آنها نحوه زندگی مردم را متحول نکرده و این چیزی است که ما می‌خواهیم انجام دهیم.

کوک گفت اگر مشتریان بدانند که با اپل واچ چه کارهایی می‌توانند انجام دهند، شگفت‌زده خواهند شد. اطلاع‌رسانی‌های دقیق و دست‌چین شده (مثلا نتیجه یا بازی ورزشی) تنها با چرخانده مچ نمایش داده می‌شوند.

وی درباره ساعت هوشمند این کمپانی که در ماه آوریل (فروردین ماه) روانه بازار خواهد شد، گفت:

هر کسی علاقه‌مندی‌های خاص خود را دارد. من خودم از ساعت هوشمندم در هنگام ورزش کردن استفاده می‌کنم تا فعالیت‌هایم را تحت نظر داشته باشم. اگر مدت زمان زیادی بنشینم، به من اخطار می‌دهد که بلند شوم و کمی راه بروم. بسیاری از پزشکان معتقد هستند که «نشستن» سرطانی جدید است.

کوک همچنین از این فرصت برای اشاره به رشد اپل در بازار چین استفاده کرد؛ بازاری که در آن درآمد اپل از ۱ میلیارد دلار به بیش از ۳۸ میلیارد دلار طی ۵ سال اخیر افزایش یافت. وی اعلام کرد که دلیل این رشد، درک مناسب اپل از بازار چین و همکاری با اپراتورهای مخابراتی این کشور و بازیگران بزرگ حوزه فناوری در این کشور، مثل Baidu است.

از هر ۳ دلار پولی که به وسیله تلفن هوشمند خرج می‌شود، ۲ دلار آن از طریق اپل پی پرداخت می‌شود.

کوک در ادامه گفت سرویس پرداخت موبایل Apple Pay به سرعت رشد کرده و هم اکنون حدودا از هر ۳ دلار پولی که به وسیله تلفن هوشمند خرج می‌شود، ۲ دلار آن از طریق اپل پی پرداخت می‌شود. از زمانی که این سرویس راه‌اندازی شد، اپل با ۲۰۰۰ بانک و موسسه اعتباری قرارداد همکاری امضا کرد و بسیاری از فروشندگان بزرگ نیز به این سیستم پرداخت علاقه نشان دادند.

کوک در این باره می‌گوید:

ما فکر می‌کنیم سرعت رشد این روش پرداخت بیشتر و بیشتر شود. دلیل موفقیت اپل پی این است که ما توانستیم طراحی و سخت‌افزار، نرم‌افزار و سرویس را کنترل کنیم. اگر این پروژه را به صورت شراکتی با چند کمپانی انجام می‌دادیم، وارد فرایندی فرسایشی می‌شدیم که نمی‌توانست نقش موثری در موفقیت ما داشته باشد.

در حالی که کوک در این کنفرانس سخنرانی می‌کرد، اپل مرز ۷۰۰ میلیارد دلار را رد کرده بود؛ اولین کمپانی در تاریخ که به این ارزش بازار می‌رسد!

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید