Seagate از استاندارد ThunderBolt پشتیبانی نخواهد کرد

شرکت Seagate که به عنوان یکی از معروف‌ترین و بزرگترین تولیدکننده‌های حافظه در دنیا شناخته می‌شود، اعلام کرد که از استاندارد ThunderBolt پشتیبانی نمی‌کند. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

 در صورتی که در مورد ThunderBolt چیز زیادی نمی‌دانید، جای نگرانی وجود ندارد چرا که بعد از چند سال، این درگاه اتصال هنوز به طور گسترده در دستگاه‌های مختلف قرار نگرفته است. ThunderBolt در واقع یک درگاه اتصال سخت افزارها محسوب می‌شود که توسط اپل و اینتل به عنوان یک جایگزین سریع‌تر نسبت به استاندارد USB معرفی شد. استاندارد ThunderBolt در واقع بیشتر در iMac و محصولات اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد و چندان مورد توجه سازندگان و تولیدکنندگان دیگر محصولات قرار نگرفته است. 

حالا Seagate با اعلام قطع پشتیبانی خود از این استاندارد، ضربه محکم دیگری را به پیکره آن وارد کرد. در واقع Seagate قصد دارد از این به بعد نگاه خود را به سمت USB 3.0 و استاندارد بعدی آن یعنی USB 3.1 معطوف کند. با وجود این اتفاق،‌ تمامی امیدها نسبت به این درگاه قطع نشده است، چرا که شرکت زیر مجموعه Seagate، یعنی LaCie که به تولید هارددرایوهای اکسترنال مناسب محصولات اپل مشهور است، پشتیبانی از این درگاه را ادامه خواهد داد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید