گوگل از این پس اطلاعات حوزه سلامت را در نتایج جستجو نمایش می‌دهد

گوگل سرویس‌های بسیاری تا کنون ارائه کرده که Google Health نیز یکی از آن‌هاست. این سرویس تا کنون موفقیت چندانی کسب نکرده اما به نظر می‌رسد غول جستجوگر اینترنتی سرانجام کاربرد مناسبی برای آن پیدا کرده است.

احتمالا با گراف‌های دانش گوگل آشنایی دارید؛ جعبه‌های کوچکی که هنگام جستجوی رویدادهای تاریخی، نام اشخاص مشهور و از این دست اطلاعات در بالای نتایج ظاهر شده و دانش مورد نیاز را در اختیارتان قرار خواهند داد. گوگل از این پس اطلاعات سرویس Google Health را نیز که در زمینه‌ی سلامت فعالیت می‌کند در این باکس به نمایش خواهد گذاشت. بنابراین عبارت‌های مرتبط با حوزه‌ی سلامت نیز از این پس در گوگل بی‌پاسخ نخواهند بود. برای نمونه با تکمیل حوزه‌ی پوشش این سرویس، هرگاه عبارت «علائم سرماخوردگی» را جستجو کنید با توضیحات مختصر و مفیدی روبرو خواهید شد.

google-search-2015-02-10-01

گوگل همچنین اعلام کرده که در این بخش به ذکر خطرناک یا واگیردار بودن بیماری‌ها و نیز موارد مهمی همانند محدوده‌ی سنی تحت تاثیر نیز خواهد پرداخت. غول جستجوی دنیا گفته است که این شرکت یک تیم اختصاصی برای بررسی محتوا و اطلاعات ارائه شده در این بخش تشکیل داده است. بنابراین داده‌های موجود در این جعبه که جنبه‌ی سلامت داشته باشند بخاطر اهمیت ویژه‌ی خود، ضمن بررسی دوباره توسط خود گوگل توسط پزشکان Mayo Clinic نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. البته گوگل می‌گوید که این اطلاعات صرفا جنبه‌ی آموزشی و اطلاع‌رسانی خواهد داشت و هیچ‌کس نباید از طریق اینترنت به تشخیص مشکل خود بپردازد. بنابراین همچون همیشه بهترین کار هنگام بیماری، مراجعه به پزشک حقیقی خواهد بود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید