با داشبورد دیجیتال Drive CX انویدیا بیشتر آشنا شوید

یکی از نقاطی که صنعت خودروسازی به تکنولوژی نیاز پیدا می‌کند، حوزه داشبوردهای دیجیتال است. انویدیا یک پلتفرم ویژه برای داشبوردهای دیجیتال ارائه کرده تا به کمک قدرت پردازشی تراشه تگرا ایکس وان، داشبورد دیجیتالی با طرح‌های گرافیکی زیبا را درون خودروها بیاورد.

لزومی ندارد که سیستم ناوبری و ابزارهای روی داشبورد خودرو خیلی زیبا باشد؛ اما اگر بتوان آنها را به شکلی زیبا و مدرن پیاده‌سازی کرد، یک مزیت محسوب می‌شود. انویدیا یک پلتفرم داشبورد زیبا به نام Drive CX را رونمایی کرده است. داشبوردهای دیجیتالی به خاطر قدرت گرافیکی بالای پردازنده‌ها روز به روز زیباتر می‌شوند. مثلاً نشان‌گرهای وضعیت آب، روغن و بنزین می‌توانند شکلی شبیه به ماده‌ی مربوطه را داشته باشند. همه اینها با قدرت پردازشی بالای پردازنده جدید تگرا X1 میسر خواهد بود.

Drive CX یک پلتفرم کامل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است که از گرافیک پیشرفته و جلوه‌های کامپیوتری برای نمایش ابزارک‌ها داشبورد خودرو، سیستم‌های نظارتی راننده، رسانه‌های داخل خودرو، ناوبری و... استفاده می‌کند. این پلتفرم همچنین از Surround-Vision یا سیستم دید گسترده پشتیبانی می‌کند که می‌تواند نمایی ۳۶۰ درجه از اطراف خودرو را به طور زنده نمایش دهد تا مشکل نقاط کور در هنگام رانندگی را حل کرده و راننده را از آینه‌های وسط و بغل بی‌نیاز کند.

اگر به خودروهای بدون راننده علاقه‌مند هستید، انویدیا یک تراشه مخصوص برای این نوع اتومبیل‌ها هم معرفی کرده است. راه حلی که انویدیا برای ارتباط خودروهای بدون راننده در نظر گرفته، پلتفرمی به نام Drive PX است که پیشتر در زومیت درباره آن مطالعه کردید.

کلیه‌ی مقالات مربوط به نمایشگاه را در آدرس zoomit.ir/ces-2015 مشاهده کنید.
فروشگاه اینترنتی بامیلو، اسپانسر زومیت در پوشش خبری نمایشگاه CES 2015 با طیف وسیعی از کالاهای الکترونیک، مد و لباس، لوازم خانه و آشپزخانه در خدمت شماست.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید