بیانیه مطبوعاتی: جایزه‌ی سونی برای عکاسی موبایلی ۲۰۱۵

سازمان عکاسی جهانی امروز جایزه‌ای جدید را مختص عکاسی با موبایل در جوایز جهانی عکاسی سونی معرفی کرد.

تازه‌ترین فناوری دوربین در تلفن‌های همراه دسترس‌پذیری را برای عکاسان افزایش داده است. هر خاطره‌ای را می‌توان در هر شرایط و هر مکانی ثبت کرد و هر کسی با دسترسی به تلفن می‌تواند زندگی روزمره را به تصویر بکشد. دسته‌بندی تلفن همراه در جوایز عکاسی جهانی Sony در سال ۲۰۱۵ به رسمیت شناختن این آزادی خلاقانه‌ی جدید است و اینکه چگونه عکس‌برداری با موبایل به بازتعریف شیوه‌ی ارائه‌ی هنر عکاسان کمک می‌کند.

عکاسان با هر میزان مهارت از امروز تنها یک‌ماه فرصت دارند تا بهترین عکسشان را که پاسخگوی این موارد باشد ارائه کنند: موارد آشکار را به عقب رانده و الهام‌بخشی را در پیرامونتان ببینید. با استفاده از تلفن همراهتان برای مشاهده‌ی جهان از لنزی متفاوت چیزهای غیرعادی را کشف کنید.

علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان ثبت نام در تاریخ ۲۷ فوریه، به‌رایگان از طریق وب‌سایت www.worldphoto.org در مسابقه شرکت کنند.

۲۰ عکس برتر توسط هیئت داوران شامل افراد زیر گزینش خواهند شد:

  • آنا دیکسون، مدیر عکاسی، Huffington Post، ایالات متحده
  • کریس هادسون، دبیر هنری گروه، National Geographic Traveller، بریتانیا
  • آنتونی لپینا، عکاس و مدیر هنری، فرانسه
  • آلوین سون، دستیار سردبیر، HWM و HardwareZone.com، سنگاپور
  • یوجینی چبوتارف، مدیر عکاسی و یکی از بنیانگذاران، 500px، کانادا

فهرست نهایی در وب‌سایت سازمان عکاسی جهانی، www.worldphoto.org، به نمایش گذاشته شده و یک برنده با رأی‌گیری عمومی در وب‌سایت در فاصله‌ی ۱۰ تا ۱۷ مارس، برگزیده خواهد شد.

عکاس تصویر برگزیده شده توسط عموم در ۲۳ آوریل برای شرکت در مراسم جوایز مسابقه‌ی عکاسی Sony به لندن پرواز خواهد کرد و مجموعه‌ای از محصولاتSony Mobile شامل تلفن هوشمند و تبلت XperiaTM پرچم‌دار را دریافت خواهد کرد.

آسترید مرگت موتسنیگوس، مدیر هنری سازمان جهانی عکاسی گفت:

با داشتن فناوری باورنکردنی امروزی در نوک انگشتانمان، امکان ثبت رویدادهای روزمره را داریم که در واقع بخشی بی‌نظیر از تاروپود زندگی‌مان را شکل می‌دهند. اغلب ما تاریخچهٔ خودمان را با تلفن‌های همراهمان به تصویرمی‌کشیم و در این باره چندان هم فکر نمی‌کنیم. این دسته‌بندی به ما اجازه می‌دهد نگاهی کمی نزدیک‌تر به آن خاطرات به ظاهر معمولی، بیندازیم.

آنتونی لپینا، یکی از داوران که یک عکاس خیابانی فرانسوی است و اغلب با تلفن همراهش عکس می‌گیرد، افزود:

اینکه می‌بینیم عکاسی چطور با فناوری‌ها و استفاده‌های جدید پیشرفت می‌کند، واقعاً باعث خوشنودی است. این امر بی‌درنگ شیوه‌ی تفکر ما درباره‌ی عکس را تغییر می‌دهد. همیشه باید «گوش‌به‌زنگ» باشیم تا بتوانیم بهترین لحظه را ثبت کنیم. و من به شخصه امیدوارم با این جایزه بتوانیم لحظه‌های فوق‌العاده‌ای را بیابیم.

عکس‌های گرفته شده توسط آنتونی لپینا با Sony Xperia Z3 در بخش اخبار وب‌سایت سازمان عکاسی جهانی در این نشانی در دسترس است: press.worldphoto.org

داوران

آنا دیکسون، مدیر عکاسی، Huffington Post

فعالیت حرفه‌ای آنا دیکسون شامل ۱۰ سال فعالیت در این رشته هم برای نشریات کاغذی و هم آنلاین است. آنا کار ویرایش عکس را سال ۲۰۰۴ در Netscape آغاز کرد و یک سال بعد برای دنبال کردن این حرفه در نشریات کاغذی به نیویورک رفت. او در نشریاتی مانند Guitar World، Revolver، Future Music، Rolling Stone و Popular Photography کار کرد و پس از آن به iHeartRadio رفت. جایی که روی ۸۵۰ وب‌سایت و رویدادهای بزرگ شامل جشنوارهٔ موسیقی iHeartRadio، نظارت می‌کرد. آنا پیش از انتصاب به سمت مدیر عکاسی، سال ۲۰۱۲ به راه‌اندازی Huffington، مجله‌ی iPad کمک کرد.

کریس هادسون، مدیر هنری گروه، National Geographic Traveller، بریتانیا

کریس مدیر هنری گروه در National Geographic Traveller است و از همان آغاز مجله سال ۲۰۱۱ بر کرسی هنری آن تکیه زده است. او که عاشق عکاسی سفر است، اغلب به عنوان داور در مسابقات عکاسی شرکت می‌کند و رئیس هیئت داوران مسابقه‌ی عکاسی سالانه‌ی مجله است. http://www.natgeotraveller.co.uk

آنتونی لپینا، عکاس و مدیر هنری

آنتونی مدیر هنری و عکاس در پاریس است. اگرچه به‌طور تجاری عکاسی نمی‌کند ولی کارهایش چیزی کم ندارد. آنتونی از زندگی روزمره عکس می‌گیرد و با توجه ویژه به زندگی زیرزمینی شهرهای ما به جاذبه‌های مدرن و همچنین عکاسی سنتی خیابانی می‌پردازد.

آلوین سون، دستیار سردبیر، HWM و HardwareZone.com

آلوین دستیار سردبیر در HWM و HardwareZone.com است که مباحث مربوط به روند دوربین و سخت‌افزار را در ۸ سال گذشته پوشش داده است. عشق او به عکاسی در اواخر دهه‌ی ۹۰ زمانی که دانشجوی طراحی بود، آغاز شد و از آن زمان تاکنون ادامه یافته است. او یکی از نویسندگان کتاب HWM MegaGuide to Digital Photography 3.0 است و رویدادهای بزرگ فناوری در سراسر جهان را پوشش داده است. تازه‌ترین کار آنلاین او سفر عکاسی به ژاپن قدیم است.

یوجینی چبوتارف، مدیر عکاسی و یکی از بنیانگذاران، 500px

یوجینی چبوتارف یک عکاس حرفه‌ای و یکی از بنیانگذاران 500px است که انجمن عکس ممتاز برای یافتن، اشتراک‌گذاری، خرید و فروش عکس‌هایی با بالاترین کیفیت به شمار می‌رود. چبوتارف سال ۲۰۰۹ با انگیزه‌ای که از عشقش به عکاسی و یاری کردن عکاسان برای موفقیت نشات می‌گرفت، 500px را بنا کرد. این وب‌سایت در حال حاضر منبعی الهام‌بخش برای میلیون‌ها بازدیدکننده در سراسر جهان است و به عضویت تعدادی از بهترین عکاسان جهان به خود می‌بالد. چبوتارف به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عکاسی، مسئول جان بخشیدن به دیدگاه 500px از طریق جلب مشارکت انجمن و برقراری پیوند مستحکم بین عکاسان و تیم 500px است. چبوتارف که عکاس حرفه‌ای زبردستی‌ است که کارهایش در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است، داوری چندین مسابقه‌ی عکاسی بین‌المللی شامل Red Bull Illume در سال ۲۰۱۳، مسابقه‌ی بهترین عکس روسیه در سال ۲۰۱۳، مسابقه‌ی عکس شایسته‌ی سال ۲۰۱۳، مسابقه‌ی عکاسی Life Framer در سال ۲۰۱۴ و مسابقه‌ی عکاسی موبایل سال ۲۰۱۴ را بر عهده داشته است.

توضیحات

  • شرکت برای دسته‌بندی موبایل از روز سه‌شنبه ۲۷ ژانویه آغاز شده و در روز ۲۷ فوریه پایان می‌یابد و همه‌ی عکس‌های ارائه شده باید در این فاصله‌ی زمانی گرفته شده باشند.
  • عکاسان می‌توانند تا سه عکس را به‌طور رایگان از طریق www.worldphoto.org در مسابقه شرکت دهند. شرایط کامل شرکت در مسابقه در وب‌سایت در دسترس است.
  • رای‌گیری عمومی برای بهترین عکس موبایل از سه‌شنبه ۱۰ مارس تا سه‌شنبه ۱۷ مارس در www.worldphoto.org برگزار می‌شود.
  • برنده در ۲۳ آوریل در مراسم جشن جوایز عکاسی جهانی Sony در لندن معرفی می‌شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید