گوگل کاربران فایرفاکس را به رها کردن یاهو ترغیب می‌کند

گوگل کاربران فایرفاکس را به رها کردن یاهو ترغیب می‌کند

می‌دانید که از این پس موتور جستجوی پیش‌فرض فارفاکس، یاهو خواهد بود؛ اکنون به نظر می‌رسد گوگل مبارزه برای بازیافتن سهم جستجوی از دست رفته‌ی خود را آغاز کرده است.

 کاربرانی که در مرورگر فایرفاکس صفحه‌ی جستجوی گوگل را باز کنند، از این پس در نوار بالایی با پیغام ترغیب‌کننده‌ای از سوی گوگل برای تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض مواجه خواهند شد. گوگل همچنین با ارسال یک توییت در حساب توییتر خود، شیوه‌ی انجام این تعویض را شرح داده است.

Firefox

مقاله مرتبط:

موزیلا به موجب قرارداد همکاری ۵ ساله با یاهو که نوامبر گذشته صورت گرفت، موتور جستجوی یاهو را در مرورگر فایرفاکس جایگزین گوگل کرد.  پیش از آن، گوگل قراردادی ۳ ساله به منظور فراهم آوردن جستجوی پیش‌فرض در فایرفاکس با موزیلا داشت که در سال 2011 منعقد شده بود.

این [توییت] برای دوست‌داران جستجوگر گوگل است که طرفدار فایرفاکس هستند ==> http://t.co/c3C0D9SC8vpic.twitter.com/ocZAOWTrvf

-- گوگل (@google)  ژانویه ۲۰۱۵

آمار ارائه شده توسط StatCounter نشان می‌دهد که پس از قرارداد همکاری یاهو با موزیلا، این موتور جستجو موفق به افزایش سهم خود به میزان ۲ درصد در ایالات متحده شده است. سهم یاهو از کل جستجوهای انجام شده پیش از این و در سال 2014 به میزان 8.6 درصد بود که پس از این همکاری، در سال 2015 به 10.4 درصد افزایش یافته است.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید