واتس اپ به کاربران کلاینت‌های مشابه این سرویس هشدار داد

سرویس پیام رسان واتس اپ برای ۲۴ ساعت از دسترس کاربرانی که اپلیکیشن غیر رسمی این پیام رسان را نصب دارند، خارج خواهد شد. این موضوع را اندروید پلیس به تازگی به کاربران برنامه‌های جایگزین واتس اپ هشدار داده است.

احتمالا اطلاع دارید که واتس اپ پلاس یکی از معروف‌ترین کلاینت‌های جایگزین واتس اپ در گوشی‌های اندرویدی است. این برنامه از محیطی بسیار شبیه به واتس اپ بهره برده و به ایموجی‌ها و پوسته برنامه اصلی واتس اپ نیز مجهز شده است. 

در بیانیه‌ای که سرویس واتس اپ به صورت رسمی در صفحه سوالات متداول (FAQ) سایت خود منتشر کرده توضیح داده که به چه دلیل کاربران +WhatsApp باید از استفاده این سرویس خودداری کنند:

WhatsApp Plus اپلیکیشنی است که توسط WhatsApp توسعه داده نشده و همچنین تحت امر واتس اپ نیست. توسعه دهندگان واتس اپ پلاس هیچگونه ارتباطی با واتس اپ ندارند و ما از واتس اپ پلاس پشتیبانی نمی‌کنیم. لطفا آگاه باشید که واتس اپ پلاس شامل کد‌های منبعی می‌شود که نمی‌توان امنیت و حفاظت اطلاعات شما را در آن تضمین کرد و ممکن است خیلی راحت بدون اطلاع یا اجازه ما در اختیار طرف سومی قرار بگیرد.

به نظر می‌رسد واتس اپ از کلاینت‌های غیر رسمی مورد استفاده برخی کاربران و ویژگی‌های متفاوت آن‌ها مقداری ترس دارد و آن‌ها را تهدیدی برای جایگزینی نسبت به پلتفرم اصلی خود می‌بیند.

دلیل دیگری که واتس اپ دوست دارد کاربران دیگر کلاینت‌ها را تحت کنترل خود داشته باشد، دریافت ارتقا و بروزرسانی‌های جدید توسط کاربران خود است. برای مثال، واتس اپ اخیرا سیستم رمزنگاری جدیدی را بر روی اپلیکیشن اندروید خود به کار برده و در تلاش است تا در پلتفرم‌های دیگر مثل iOS نیز آن را اضافه کند. وجود تعداد زیادی کلاینت غیر حرفه‌ای که همینطور در حال اضافه شدن هستند، می‌تواند روند توسعه ویژگی‌های جدید را بسیار پیچیده کند. شایعه شده که واتس اپ به زودی نسخه‌ای بر پایه مرورگر را از سرویس خود منتشر می‌کند و می‌تواند مشکلات بین پلتفرمی این سرویس را رفع کند. 

بر خلاف واتس اپ، توییتر به توسعه دهندگان طرف سوم اجازه توسعه کلاینت‌های غیر رسمی بر پایه این شبکه اجتماعی را می‌دهد و حتی به صورت رسمی API این سرویس را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

نظر شما درباره اخطار واتس اپ چیست؟ آیا از واتس اپ پلاس استفاده می‌کنید و قصد دارید به استفاده از آن ادامه دهید؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید