یک طرح، یک نگاه: MemoBottle، احترام به زندگی

با توجه به وخامت اوضاع زیست محیطی و تنگ شدن عرصه‌ی حیات بشر روی این کره‌ی خاکی، همه در جستجوی راهی برای کاهش خطرات و آلودگی‌های محیط زیست هستند. پلاستیک از جمله بلایای نازل شده بر طبیعت است. ماده‌ای که به  راحتی تجزیه نشده و تا سال‌ها منجر به آلودگی محیط زیست می‌شود. ممو باتل، بطری آبی است که برای احترام به زندگی و تداوم حیات روی این کره طراحی و ساخته شده است.

ممو باتل (MemoBottle)، بطری آبی با طراحی هنری و البته هوشمندانه‌ است که به نوعی می‌توان گفت در جهت  حمایت از محیط زیست طراحی و اجرا شده است. در اصل این بطری به میدان آمده تا از استفاده‌ی بیش از اندازه از بطری‌های پلاستیکی جلوگیری کند.

مموباتل، بطری آب دوستدار محیط زیست

در کمپین کیک استارتر، تیم توسعه دهنده‌ی "مموباتل" در مورد انگیزه و هدف ارائه‌ی این طرح توضیحاتی ارائه دادند، اینکه چگونه در آمریکا و در هر ثانیه 1.500 بطری پلاستیکی  مورد استفاده قرار گرفته و به دور انداخته می‌شوند، آب‌های بسته بندی شده در حدود 1.400 برابر گران‌تر از آب شیر بوده و اغلب  نیز فاقد استانداردهای کیفی مناسبی هستند. در پاسخ به مسائل زیست محیطی که گریبانگیر بشر شده، بسیاری به سراغ گزینه‌های دیگری می‌روند که اصل حفاظت از محیط زیست در طراحی و ارائه‌ی آنها مد نظر قرار گرفته باشد، بطری‌هایی که قابلیت بازیافت و استفاده‌ی مجدد به دفعات بیشتر را داشته باشند.

مموباتل، بطری آب دوستدار محیط زیست

مموباتل، بطری آب دوستدار محیط زیست

ممو باتل راهکاری است مناسب که تعادل و توازن بین مسئولیت ما در قبال محیط زیست و از سوی دیگر بهبود شرایط و راحتی زندگی را همزمان مورد توجه قرار داده است. این بطری با الهام  از ابعاد کاغذ استاندارد و با قابلیت استفاده‌ی مجدد در طولانی مدت طراحی شده است. در هر جیب یا کیفی جا شده و به راحتی و بدون هیچ مزاحمتی در کنار لپ‌تاب، کتاب و دیگر وسایل شخصی شما قرار می‌گیرد.

مموباتل، بطری آب دوستدار محیط زیست

مموباتل، بطری آب دوستدار محیط زیست

مموباتل

در ساخت این بطری از موّاد " BPA- free tritan" استفاده شده که از سطح بالایی از پایداری و مقاومت برخوردار بوده و طعم آب را نیز تغییر نمی‌دهد. در مجموع می‌توان گفت استاندارهای متعددی در ساخت این بطری مد نظر قرار گرفته و به لطف  طراحی جالب توجه خود شانس موفقیت بالایی برای آن متصوّر است.


مموباتل، بطری آب دوستدار محیط زیست

مموباتل

در ادامه توجه شما را به ویدیویی جلب می‌کنیم که از نحوه‌ی شکل‌گیری این ایده و مراحل ساخت این بطری پرده برمی‌دارد:


زومیت را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید