آیفون‌ 6 و آیفون 6 پلاس  با باتری‌هایی که در حد نام آیفون نیستند

اگر عمر باتری را مهم‌ترین اولویت خریداران گوشی‌های هوشمند به حساب نیاوریم باید بگوییم بدون تردید یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب خریداران است. به تازگی تستی بر روی جدیدترین آیفون‌های بازار یعنی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس انجام شده که ما را با عمر باتری این دو مدل بیشتر آشنا می‌کند. با زومیت همراه باشید.

از نظر بسیاری از طرفداران اپل، گوشی‌های آیفون دارای هیچ ضعفی نیستند. اما آیفون‌هایی که به تازگی معرفی شده‌اند یعنی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس در مقایسه با رقبای خود دارای ضعفی مشخص و غیر قابل انکار هستند و آن ضعف باتری بکار رفته در آن‌ها است.

وب‌سایت فون‌آرنا این دو مدل از آیفون را مورد تست قرار داده تا مشخص شود یک فرد با استفاده‌ی عادی بطور مداوم چه مدت زمانی را می‌تواند با این آیفون‌ها کار کند. آیفون 6 با عمرباتری 5 ساعت و 22 دقیقه‌ای عملکرد چندان جالبی ندارد بخصوص اگر به یاد بیاوریم که در همین تست گلکسی S5 سامسونگ عملکرد 7 ساعت و 38 دقیقه‌ای داشته و اکسپریا Z3 سونی عملکرد فوق‌العاده‌ی 9 ساعت و 29 دقیقه را ثبت کرده است. البته باید در نظر داشته باشیم که گلکسی S5 سامسونگ و اکسپریا Z3 باتری‌های با ظرفیت بالاتری نسبت به آیفون 6 دارند و البته ضخامت بدنه‌ی آن‌ها نسبت به آیفون 6 بیشتر است. بنابراین با یک موازنه طرف هستیم که در یک طرف گوشی‌های با باتری بزرگتر، طول عمر باتری بیشتر و البته ضخامت بدنه‌ی بالاتر را داریم و در طرف دیگر گوشی هوشمندی با ظرفیت باتری کمتر، طول عمر باتری کمتر ولی ضخامت بدنه‌ی کمتر! در این موازنه اپل دومی را برگزیده است.

battery life test01

اما وقتی این تست برای مدل آیفون 6 پلاس انجام می‌شود با نتایج بهتری مواجه می‌شویم. آیفون 6 پلاس در یک عملکرد عادی، 6 ساعت و 32 دقیقه بطور مداوم کار می‌کند که در مقایسه با رقبای 5.5 اینچی دیگر مانند ال‌جی جی 3 با 6 ساعت و 14 دقیقه و Oppo Find 7a با 6 ساعت و 6 دقیقه عملکرد بهتری دارد. اما  آیفون 6 پلاس همچنان نسبت به برخی پرچمداران اندرویدی عملکرد جالبی نداد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید