چگونه از iOS 8 به آخرین نسخه iOS 7 بازگردیم؟

بسیاری از افرادی که به iOS 8 مهاجرت کرده‌اند، به نظر از عملکرد باتری دستگاه خود و ویژگی‌های این نسخه راضی‌اند. اما همه اینطور نیستند. اگر گوشی شما قدیمی است و با آن سرعتی که دوست دارید، آخرین سیستم عامل اپل بر روی دستگاه شما جواب نمی‌دهد یا هر گونه مشکل دیگری با iOS 8 دارید، هنوز راه برگشت به نسخه قبل باز است. در ادامه شیوه بازگشت از iOS 8 به iOS 7.1.2 را شرح خواهیم داد، با زومیت همراه باشید.

مشکلاتی که اکنون در سیستم عامل iOS 8 با آن دست و پنجه نرم می‌کنید، ممکن است تا مدت زمان طولانی وجود داشته باشند (کسانی که در بیرون از شرکت اپل هستند، زمان عرضه آپدیت بعدی را نمی‌دانند). معمولا اپل بعد از گذشت مدت زمانی از ارائه نسخه‌های اصلی iOS، امضای دیجیتالی (مجوز نصب) خود را از نسخه‌های قبلی iOS برخواهد داشت که در زمان حاضر به معنی از بین رفتن گزینه ریستور برای آی‌دیوایس‌ها از سرور‌های اپل به نسخه iOS 7.1.2 است. به طور سنتی این مدت زمان کوتاه حدودا یک یا دو هفته به طول می‌انجامد. برای مثال زمانی که iOS 7 منتشر شد، اپل دو هفته صبر کرد و سپس دست از ارائه مجوز برای نسخه‌های قبلی iOS کشید. این صبوری در زمان عرضه iOS 6 تنها یک هفته دوام داشت. به احتمال فراوان حداکثر تا یک یا دو هفته دیگر اپل نخواهد گذاشت کسانی که iOS 8 را نصب کرده‌اند به iOS 7.1.2 بازگردند.

اگر دوست دارید ببینید که اپل چه زمانی دست از ارائه مجوز نصب برای iOS 7 خواهید کشید، این صفحه را بررسی کنید و به دنبال دستگاه خود بگردید. اگر در مقابل دستگاه شما با رنگ سبز کلمه "Yes" نوشته شده، پس دستگاه شما قابل بازگشت به iOS 7.1.2 خواهد بود (اگر نیست، با  بدشانسی بزرگی مواجه شده‌اید).

چگونه به نسخه قبل بازگردیم؟

در ابتدا، اگر می‌خواهید اپلیکیشن‌ها و اطلاعات شما قابل بازگشت باشد در زمان دانگرید کردن سیستم عامل، باید مطمئن باشید که قبلا از iOS 7 نسخه پشتیبان یا بکاپ مناسب را تهیه کرده باشید. همین که دانگرید کردید، شما دیگر نخواهید توانست به بکاپ iOS 8 خود ریستور کنید.

بعد از آن، به نسخه کپی از جدیدترین فریمور iOS 7.1.2 نیاز خواهید داشت. اسم این فایل فریمور به حروف "ipsw" ختم می‌شود. ممکن است در نتیجه آخرین بروزرسانی که انجام داده‌اید، این نسخه بر روی کامپیوتر شما موجود باشد؛ نام این فایل بستگی زیادی به نوع دستگاه شما دارد اما قطعا شماره‌های 7.1.2 باید در نام این فایل حضور داشته باشد (برای جستجو می‌توانید از Spotlight مک یا بخش جستجوی ویندوز استفاده کنید).

اگر این فایل در کامپیوتر شما حضور نداشت، مجبور به دانلود این فریمور هستید. می‌توانید از این لینک‌های دانلود سایت ردموندپای استفاده کنید. حتما مطمئن شوید که فایل IPSW صحیح را برای دستگاه خود دانلود کنید؛ تقسیم بندی‌ آن‌ها بر اساس آیفون/آیپد/آیپاد و همچنین مدل‌های وایرلس متفاوت و خاص است.

پس از اینکه فریمور صحیح iOS 7.1.2 را برای دستگاه خود دانلود کردید، قابلیت "Find My iPhone" را غیر فعال کنید‌ (به این مسیر بروید:Settings -> iCloud -> Find My iPhone ). سپس به سادگی گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید و آیتونز را باز کنید.

در آیتونز بر روی "Summaty" کلیک کنید و سپس  هم‌زمان با فشردن دکمه‌ Option در مک یا Shift در ویندوز، بر روی "Restore" کلیک چپ کنید. فایل صحیح iOS 7.1.2 IPSW را انتخاب کنید، سپس آیتونز ترتیب باقی راه بازگشت به سیستم عامل قبل را خواهد داد.

به یاد داشته باشید: برای اینکه اپلیکیشن‌ها و اطلاعات شما بازگردد، باید به وسیله آخرین بکاپی که از iOS 7 گرفته‌اید، آن‌ها را بازگردانید. اگر قصد بازگشت به iOS 7.1.2 را دارید، باید سریع عمل کنید، چون مدت زمان بازگشت محدود است و ممکن است با کمی معطلی از انجام اینکار باز بمانید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید