سونی سرویس PlayStation Store را در کنسول دستی PSP غیرفعال می‌کند

شرکت سونی تصمیم دارد سرویس‌های اینترنتی مانند PlayStation Store را از کنسول دستی قدیمی PSP به صورت منطقه به منطقه برای همیشه از کار بیاندازد. در ادامه با زومیت همراه باشید تا از جزئیات خبر مطلع شوید.

از تاریخ ۱۵ سپتامبر٬ دسترسی تمام کنسول‌های دستی PSP که مربوط به مناطق اروپا٬ اقیانوسیه٬ آسیا و چند کشور آفریقایی هستند از PlayStation Store به طور کامل قطع خواهد شد. البته سونی در این اطلاعیه به صاحبان این کنسول‌ها اطمینان خاطر داد که آنها هنوز می‌توانند از طریق حساب‌‌ کاربریشان در Sony Entertainment Network Online Store اقدام به دانلود بازی و خرید محتواهای معمول برای کنسول‌های خود کنند.

هنوز دارندگان کنسول دستی PSP در آمریکای شمالی٬ دسترسی کامل به Playstation Store را تا مدتی نامعلوم حفظ خواهند کرد. این حرکت سونی را می‌توان به سیاست پشتیبانی از PS Vita نسبت داد که بر اساس آن تصمیم دارد مشتریان را متقاعد کنند که به سمت کنسول دستی جدیدتر سونی بروند.

کنسول دستی PSP در سال ۲۰۰۴ وارد بازار جهانی شد و تا به این لحظه بیش از ۸۰ میلیون دستگاه از آن در سراسر دنیا به فروش رفته است. تا کنون ۵ مدل مختلف از PSP تولید شده که آخرین آن E1000 نام داشت. شرکت سونی اوایل سال جاری بعد از ۱۰ سال عرضه و تولید این کنسول دستی اعلام کرد که خط تولید PSP به طور کامل بسته و دیگر هیچ PSP تولید نمی‌شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید