گزارش زومیت از کمپین کودکان امید سامسونگ

سامسونگ از چندی پیش کمپین خاصی را برای حمایت از کودکان و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی برگزار نموده و در آن تلاش کرده تا برنامه‌هایی را با هدف خلق ارزش اجتماعی در کشور به سرانجام برساند. روز گذشته دفتر سامسونگ در ایران مراسمی را در این راستا برگزار کرد و درباره کم و کیف کمپین خود صحبت کرد. در ادامه گزارش زومیت از این مراسم را مشاهده خواهید کرد.

سامسونگ در این مراسم گفت که این کمپانی همواره تلاش نموده تا بحث مسئولیت‌های اجتماعی (CSR) را با جدیت دنبال کند. این برنامه‌ها با مطالعه خصوصیات و نیازهای هر کشور طراحی و اجرا می‌شوند و به سه بخش آموزش ارتقای سطح زندگی و محیط زیست متمرکز هستند. آموزش و توانمندسازی، بخشی است که بیشترین فعالیت‌های سامسونگ را در راستای بنا نهادن زیرساخت‌های آموزشی و ارائه فرصت‌های یادگیری در عرصه تکنولوژی، برای دانش‌‌آموزان مناطق محروم در خود جای داده است.

کودکان امید

سامسونگ در مراسم دیروز از راه‌اندازی کتابخانه‌های صوتی گویا سخن گفت که برای نابینایان انجام شده است تا بتوانند به کتب مختلف دسترسی داشته باشند. سامسونگ برای تهیه کتاب‌های صوتی فراخوانی را ترتیب داده و از طریق ۱۲۰۰ داوطلب شرکت در این کمپین موفق به تولید ۱۵۰ عنوان کتاب صوتی شده است. این شرکت همچنین موفق شده تا ۴ کتابخانه‌ی کشور را به کتابخانه‌ی صوتی تجهیز کند. آن‌ها قصد دارد تعداد کتاب‌های صوتی را تا پایان سال به ۳۰۰ عنوان برسانند و کتابخانه‌های صوتی بیشتری را نیز راه‌اندازی کنند.

سامسونگ همچنین بحثی را تحت عنوان مدارس آینده در کشور مطرح کرده است و در سال جاری موفق شده تا ۱۳ مدرسه را به فناوری‌های روز دنیا که تحت کنترل خود است مجهز کند. مثلا در مدارس هوشمندی که سامسونگ تجهیز نموده به جای تخته سیاه یک صفحه نمایش بزرگ وجود دارد که قادر است جایگزین تخته‌سیاه‌های سنتی شود. سامسونگ در این مدارس یک کلاس را کاملا تجهیز می‌کند و در آن‌ها ۳۰ تبلت نیز قرار می‌دهد. دانش‌آموزان این مدارس یک روز هفته را می‌توانند در کلاس هوشمند به تحصیل بپردازنند.

مدیرهامل سامسونگ، کرامتی

سامسونگ یک وب‌سایت را تحت عنوان koodakaneomid.ir راه اندازی نموده و اطلاعات مربوط به کمپین حمایت از کودکان را در آن اطلاع رسانی می‌کند.

پروژه‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ در ایران:

در سال ۲۰۱۴ سامسونگ قصد دارد در ادامه پروژه موفق کودکان امید در ایران، در ۳ پروژه جداگانه به تجهیز ۱۰ مدرسه به کلاس‌های هوشمند، راه اندازی ۴ کتابخانه گویا و تاسیس یک مرکز مهندسی به نام آکادمی مهندسی سامسونگ بپردازد.

کتاب خانه گویا:

کتابخانه گویا با هدف بهبود کیفیت آموزش به کودکان نابینا و کم بینا و تسهیل فعالیت‌های آموزشی‌شان راه اندازی شده است. پروژه کتابخانه گویا از سوی سامسونگ راه اندازی و با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و انجمن نابینایان به اجرا درآمده است.

تاکنون کتابخانه‌های گویا در شهرهای بندرعباس، کاشان، زنجان، سنندج، ارومیه، رفسنجان، زاهدان و گرگان راه اندازی شده و ساخت ۵ کتابخانه دیگر در دستور کار کمپین کودکان امید قرار دارد.

 کتابخانه آینده

کودکان امید سامسونگ

دسترسی به این کتابخانه‌ها کیفیت آموزشی کودکان نابینا و کم بینا را بهبود می‌بخشد و امکاناتی برابر برای رشد و پرورش توانایی‌ها و استعدادهای این قشر از جامعه را مهیا می‌کند.

در کتابخانه‌های گویا امکاناتی از قبیل نرم‌افزارهای مخصوص نابینایان، کتاب‌های گویا، مانیتور بریل و تجهیزات صوتی مورد نیاز نابینایان فراهم شده است. همچنین با مشارکت بیش از ۱۲۰۰ داوطلب، ۱۵۰ کتاب صوتی برای کودکان نابینا و کم بینا فراهم شده است.

کلاس آینده:

 کلاس آینده

کلاس آینده یکی دیگر از پروژه‌های مسئولیت اجتماعی سامسونگ است که به هوشمند سازی مدارس در مناطق محروم می‌پردازد. کمپین کودکان امید سامسونگ هوشمند سازی ۱۳ مدرسه را دستور کار خود دارد. هوشندسازی مدارس با همکاری وزارت آموزش و پرورش صورت می‌گیرد و طی آن فضایی با نام کلاس آینده به جدیدترین وسایل و تجهیزات آموزشی مجهز می‌شود.

آکادمی مهندسی:

آکادمی مهندسی یک مرکز آموزشی تخصصی با ظرفیت ۵۰۰ نفر برای دانش آموزان ۱۶ تا ۱۷ سال است که با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای استان تهران راه اندازی خواهد شد.

هدف از ساخت این آکادمی، آماده سازی دانش آموزان و خلق فرصت های شغلی متناسب با استعدادهای آنها است. در آکادمی مهندسی سامسونگ، دروس مکانیک و الکترونیک کاربردی تدریس می شود. این آکادمی بستری را برای توسعه کارآفرینی در میان نوجوانان فراهم می‌کند تا با کسب دانش و مهارت‌های لازم بتوانند پس از فارغ التحصیلی، کسب و کار خود را راه اندازی کنند یا به راحتی فرصت شغلی به دست آورند.

سفیر کمپین کودکان امید:

مهتاب کرامتی بازیگر سرشناس و محبوب ایرانی، سفیر کمپین کودکان امید است. ایشان به عنوان یکی از هنرمندان برجسته کشور که فعالیت های اجتماعی بسیاری به ویژه در بحث کودکان داشته اند، به عنوان پیام رسان این کمپین معرفی شده اند. وی پیش از این سفیر صلح صندوق بین المللی کودکان سازمان ملل متحد یونیسف بوده است.

 در این مراسم مهتاب کرامتی اینگونه سخنرانی کردند:

مهتاب کرامتی

افتخار دارم که به عنوان سفیر کمپین کودکان امید در این مراسم حضور پیدا کرده‌ام، تا به عنوان عضوی از جامعه‌ام، پیام‌رسانِ دنیایی باشم که در آن هر کودک، فرصتِ یادگیری و تجربه‌ی یک زندگی سالم را دارد.

همیشه بر این باور بوده‌ام زمانی، زندگی پربارتری خواهم داشت که بتوانم تغییر مثبت و هر چند کوچک، در دنیای اطرافم به وجود آورم و به این وسیله به انسان‌ها کمک کنم. و چه افرادی مهم‌تر از کودکان؟ آن‌ها همیشه دغدغه‌ی من بوده‌اند و امروز نیز دلیل من برای حضور در این مراسم و معرفی کمپین کودکان امید هستند.

حقوق کودکان یک موضوع همیشگی و جهانی است. آموزش، بهداشت و رشد کودکان، نگرانی همیشه‌ی همه‌ی ماست و حرف زدن درباره‌ی آن، هیچ‌گاه تکراری نخواهد شد. چرا که آینده‌ از آن‌ِ کودکان است و دنیای فردا با دستان آن‌ها شکل می‌گیرد.

کودکان سر زمین من نیز، لایق بهترین‌ها هستند. آن‌ها حق دارند بهترین‌ و زیباترین آینده را تجربه کنند و این خواسته برآورده نمی‌شود، مگر آن‌که امروز به فکر فردایشان باشیم.

و به فکر بودن برای من، یعنی بالا بردن کیفیت زندگی، یعنی فراهم ساختن فضایی برای شکوفا شدن استعدادها و در اختیار گذاشتن امکانات برای رشد و پرورش؛ که اگر فکر و اندیشه بارور شود، راه را برای رشد و پیشرفت هموار خواهد کرد. تعداد کودکان بازمانده از تحصیل در سال ۹۰، سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گزارش شده است. دغدغه‌ی مشترک من و سامسونگ به این موضوع، به ویژه در بحث آموزش و توانمندسازی کودکان، زمینه ساز همکاری ما شد.

کمپین کودکان امید که من با افتخار تمام، پیام‌رسان و سفیر آن شده‌ام، فرصتی است که امید را به فرزندان ما هدیه می‌دهد. شرایطی را فراهم می‌کند که حداکثر توانمندی‌ها و استعدادهای کودکان را شکوفا کنیم و در گوشه و کنار کشور عزیزمان، امکانات آموزشی برایشان به وجود آوریم.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید