کمپانی VIA‌ تراشه‌ی 64 بیتی خود مبتنی بر معماری x86 را معرفی می‌کند

کمپانی VIA از جمله‌ی تولیدکنندگانی است که گواهی تولید تراشه‌های مبتنی بر معماری x86 را دارا است. این کمپانی در حال آماده‌سازی تراشه‌ی 64 بیتی خود مبتنی بر معماری x86 با نام Isaiah II است.

 این تراشه‌ براساس معماری جدید 64 بیتی مبتنی بر x86 است که توسط VIA و با استفاده از دانش تیم Centuar Technology انجام پذیرفته که VIA مال خود کرده است. تراشه‌ی طراحی شده از قابلیت‌هایی چون مجموعه دستورات AVX 2.0 بهره می‌برد. کمپانی VIA تولید تراشه‌های چهار هسته‌ای خود را مبتنی بر Isaiah II آغاز کرده که در جریان نمایشگاه infoComm 2014 به معرض تست گذاشته شد. این محصول با تراشه‌های بی‌تریل اینتل اتم و کابینی اِی‌اِم‌دی مقایسه می‌شود. به‌نظر می‌رسد این تراشه قابلیت‌های خوبی داشت و در آینده‌ی نزدیک شاهد عرضه‌ی آن به بازار خواهیم بود.

تراشه‌ی ۴ هسته‌ای Isaiah II دارای فرکانس کاری ۲ گیگاهرتزی و حافظه‌ی ۲ مگابایتی کش است. این پردازنده روی بورد اصلی که توسط VIA توسعه داده شده قرار گرفته است. همانطور که گفتیم این محصول با AMD Athlon 5350 با بهره‌گیری از چهار هسته‌ی پردازشی جاگوار و فرکانس کاری 2.05 گیگاهرتزی و اینتل اتم z3770 با بهره‌گیری از چهار هسته‌ی سیلورمونت و فرکانس کاری 2.40 گیگاهرتزی مقایسه می‌شود. همانطور که در تصویر زیر نیز ملاحظه می‌کنید، این تراشه با بهره‌گیری از آخرین نسخه‌ی دستورات و در فرکانس کاری 2.0 گیگاهرتزی سریع‌تر از پردازنده‌ی اینتل است، در حالی که این موضوع در فرکانس‌های پایین صادق نیست. همچنین این شرایط در مورد اغلب تست‌های انجام شده در مقابل تراشه‌‌ی AMD نیز صادق است. انتظار می‌رود VIA اولین تراشه‌های مبتنی بر Isaiah II را در اواخر آگوست یا همان اواسط شهریورماه روانه‌ی بازار سازد.

VIA

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید