نسخه تازه Google Play با ظاهر جدید مبتنی بر طراحی متریال ارائه شد

به نظر می‌رسد برای مشاهده‌ی نسخه‌ی جدید گوگل پلی و اعمال طراحی جدید متریال در آن انتظار زیادی در پیش نداریم. نسخه‌ی جدید گوگل پلی توسط گوگل ارائه شده و اگرچه در نگاه اول ممکن است متوجه تغییر چندانی نشوید اما با اندکی کاوش، در خواهیم یافت که نسخه جدید این مرکز نرم‌افزاری با تحولات ظاهری بسیاری همراه بوده است.

در نسخه‌ی جدید گوگل پلی که با شماره نسخه‌ی 4.9.13 شناخته می‌شود، با اندک دقتی متوجه تفاوت‌های جدی صفحه‌ی محصول خواهیم شد که عمیقا از فلسفه‌ی طراحی چندلایه‌ی متریال گوگل الهام گرفته است. تصاویر در این طراحی نقش مهمی ایفا می‌کنند و کاور آرت برنامه‌ها به شکل جالبی فضای غالب را در اختیار گرفته‌اند. در این نسخه، جزئیاتی نظیر چکیده‌ی امتیازات و ژانر به آیکن‌های خوانا و مشخصی منتقل شده‌اند.

البته ممکن است از برخی جنبه‌های این طراحی جدید هم خوشتان نیاید؛ برای نمونه پر واضح است که در حالت جدید نیاز به اسکرول بیشتری برای دسترسی به تمام محتوای صفحه است. اما با این وجود در نگاه کلی، طرح جدید بسیار زیباتر و البته سریع‌الانتقال‌تر از پیش است. نسخه‌ی جدید گوگل پلی احتمالا طی روزهای آینده برای دستگاه اندرویدی شما ارائه خواهد شد اما در صورتی که قصد انتظار کشیدن ندارید، Android Police این فایل APK را برای نصب دستی آن ارائه کرده است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات