موافقت گوگل با اصلاح باگ مرورگر کروم در لپ‌تاپ‌های ویندوزی

به علت وجود یک نقص نرم‌افزاری در گوگل کروم، این مرورگر در لپ‌تاپ‌های مجهز به سیستم‌عامل ویندوز نسبت به مرورگرهای اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس، مصرف باتری بسیار بیشتری دارد. بعد از انتشار این خبر، حالا گوگل خود را برای اصلاح باگ مذکور آماده می‌کند. با زومیت همراه باشید.

با اینکه مرورگر گوگل‌ کروم توسط نزدیک به ۳۵ درصد از کاربران برای وب‌گردی انتخاب شده است، اما این مسأله به معنی بی‌نقص بودن این مرورگر نیست. بر اساس گزارش وب‌سایت فوربس، وجود یک نقص نرم‌افزاری در مرورگر گوگل‌ کروم، باعث می‌شود که این نرم‌افزار، در شرایطی که بلا‌استفاده بوده و کاربر از آن بهره نمی‌برد، به حالت بیکار (Idle) نرود. همین مسأله باعث می‌شود که کروم در شرایط یکسان نسبت به رقیبان خود مصرف باتری بسیار بیشتری داشته باشد. این باگ، برای کاربرانی که از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند مشکل‌ساز خواهد بود، چرا که باتری دستگاه در شرایط یکسان، از عمر کمتری برخوردار است.

به نظر می‌رسد، باگ مذکور از سال ۲۰۱۰ در کروم وجود داشته است. حالا گوگل این ضعف را تأیید کرده و قرار است برای رفع آن دست به کار شود. بر اساس اعلام وب‌سایت PC World، این نقص نرم‌افزاری در بالای لیست To-Do تیم توسعه‌دهنده کروم قرار گرفته است. با توجه به این مسأله احتمالا در روزهای آینده این نقص نرم‌افزاری رفع خواهد شد.

آیا شما با این مشکل روبرو شده‌اید؟ تجربه کاربری خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید