مسیریابی تا موقعیت دوستانتان با کمک گوگل‌پلاس

اگر شما در یک شهر شلوغ زندگی می‌کنید، یا با یکی از دوستانتان در چنین شهری قرار ملاقات دارید، استفاده از نقشه‌های گوگل می‌تواند مانع از اتلاف وقت، سردگمی یا گم‌شدن شما شوند. به لطف تغییراتی که اخیراً بر روی گوگل‌پلاس اعمال شده است، شما می‌توانید مسیریابی تا موقعیت فعلی دوستتان را با کمک این برنامه انجام دهید.

این ویژگی وقتی کاربردی‌تر می‌شود که موقعیت دوستتان با توجه به ترافیک یا جا‌به‌جایی او، در حال تغییر است. نیازی نخواهد بود که دوست شما، موقعیت مکانی خود را مدام برای شما بفرستد؛ بلکه این اطلاعات از طریق گوگل‌پلاس در دسترس شما خواهند بود (اگر دوست شما امکان اشتراک این اطلاعات را برای شما مهیا کرده باشد). جالب نیست؟ با ما همراه باشید تا به مرور این قابلیت جدید بپردازیم:

قبل از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌بایست آخرین نسخه از گوگل‌پلاس یعنی نسخه‌ی 4.4 را برای استفاده از ویژگی جدیدی که مسیریابی موقعیت شما را برای دوستانتنان فراهم می‌کند، استفاده نمایید. اگر نسخه‌ی گوگل‌پلاس فعلی شما قدیمی‌تر است، می‌بایست کمی صبور باشید تا جدیدترین بروزرسانی این برنامه برای دستگاه شما ارائه شود.

قدم اول: ابتدا با ضربه‌زدن بر روی نوار فوقانی گوگل‌پلاس (همه چیز یا Everything) و سپس بر روی آیکون Locations در پایین صفحه، پیامی به شما نمایش داده می‌شود که با فعال‌سازی قابلیت اشتراک مکان، می‌توانید این اطلاعات را با افراد مدنظر خود به اشتراک بگذارید. در صورتی که کسی این اطلاعات را با شما به اشتراک نگذاشته باشد، پیامی به نمایش درمی‌آید که از شما می‌خواهد از دوستانتان برای به اشتراک‌گذاشتن اطلاعات موقعیت مکانی خود، دعوت کنید. همواره میتوانید از قسمت «تنظیمات موقعیت مکانی» لیست اشخاص مدنظر را ویرایش کرده یا افراد جدید را دعوت نمایید یا به کلی این قابلیت را غیرفعال نمایید.

gplus-locations1

قدم دوم: کمی نقشه را کوچک‌تر کنید تا تصویر دوست خود را بر روی آن ببینید. بر روی عکس وی ضربه بزنید تا اطلاعات مربوط به او، در نوار پایین صفحه به نمایش درآید.

gplus-locations2

قدم سوم: نوار اطلاعات را به سمت راست بکشید تا آیکون Directions و Hangouts را مشاهده کنید. با ضربه‌زدن بر روی آیکون Directions، گوگل‌مپ مسیریابی موقعیت فعلی شما تا موقعیت دوستتان را در اختیارتان قرار خواهد داد.

gplus-locations3

نظر شما در رابطه با این ویژگی جدید گوگل‌پلاس چیست؟ به نظر شما کاربردی بوده و می‌بایست خیلی زودتر از اینها به این برنامه افزوده می‌شد یا بهتر بود این قابلیت به عنوان بخشی از گوگل‌مپ ارائه می‌شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید