راه‌پله مارپیچ معروف در لندن

در زمینه معماری بخش‌های مختلف یک ساختمان مد نظر قرار دارند و هر کدام می‌توانند در عین همبستگی با کل بنا، به تنهایی از جذابیت و زیبایی خاص خود نیز بهره‌مند باشند. این بار سری زدیم به یک ساختمان تجاری در لندن که شاید خود ظاهر چندان خاصی نداشته باشد؛ ولی جذابیتی نهفته در درونش وجود دارد. با ما در این سفر همراه باشید.

هیلز(Heal s)، لندن، انگلستان

فروشگاه لوازم منزل و مبلمان هیلز در لندن، یکی از شعبات مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای هیلز در انگلستان است که در ساختمانی بزرگ و شش طبقه در خیابان توتنهام کورت (Tottenham Court) در قلب این شهر واقع شده است. این فروشگاه در اصل در اوایل قرن نوزدهم تأسیس شد و از آن زمان تا کنون "هیل و پسران" در زمینه کاری خود یعنی اثاثیه منزل و مبلمان، کسب و کاری موفق و پرسود را اداره کرده‌اند. اما حتی اگر مردم در صدد خرید مبلمان شیک و مد روز هم نباشند، شاید بدشان نیاید حداقل یک بار از نزدیک این مکان را مورد بازدید قرار دهند. چرا؟ به دلیل یک شاهکار معماری دیدنی.

این ساختمان دارای یک راه پله مارپیچ بسیار زیبا و مبهوت کننده است که البته به نام پلکان برر (Brewer Staircase) هم شناخته می‌شود. چرخش مسحور کننده‌ی این پلکان، مشتریان را به طبقه چهارم و گالری هنری مانسارد(Mansard Gallery) راهنمایی می‌کند. این ساختمان در میان آثار معماری پرطرفدار شهر لندن قرار دارد که بازدید‌کنندگان بیشماری را به سوی خود جلب می‌کند. این راه‌پله دیدنی توسط معماری به نام سیسیل برر (Cecil Brewer) در سال 1916 طراحی شده است.

Heals-London-740x548

Heals-London-Photo-by-Christian-Öser-740x490

Heals-London-Photo-by-kiedyszko-740x623

Heals-London-Photo-by-Rhys-Williams-740x492

Heals-London-Photo-by-Rhys-Williams2-740x492

Heals-London-Photo-by-Sean-Batten-740x548

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید