پیوند کروم‌کست و اندروید، صفحه‌ی کوچک گوشی اندرویدی خود را روی تلویزیون بزرگ دوستان ببینید

کروم‌کست دانگل کوچکی است که با اتصال به تلویزیون از طریق HDMI یا USB، تصویری که روی نمایشگر گوشی و تبلت وجود دارد را در صفحه‌نمایش بزرگ تلویزیون، نمایش می‌دهد. گوگل بالاخره کروم‌کست و اندروید را پیوند داده و حالا به راحتی می‌توان گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی را روی تلویزیون‌های بزرگ مشاهده کرد. جزئیات این خبر را در ادامه بخوانید.

دیدن فیلم روی صفحه‌نمایش 5 یا نهایتاً 6 اینچی یک گوشی، چندان دلچسب نیست و قطعاً کروم‌کست با انتقال تصویر از گوشی به تلویزیون، مفید واقع می‌شود.

گوگل در نشست Google I/O با نمایش دمویی از انتقال تصویر نرم‌افزار Google Earth و حتی نرم‌افزار فیلم‌برداری اندروید، این خبر خوش را به کاربران اندروید داده که از این پس می‌توانند از کروم‌کست استفاده کنند. تا پیش از این ارتباط بین کروم‌کست و ابزارهای دیگر تنها از طریق مرورگر کروم بود.

راه جدیدی برای ارتباط بی‌سیم بین گوشی و تلویزیون در اندروید پیش رویمان قرار گرفته است ولی این تمام ماجرا نیست. امکان سفارشی کردن تصاویر حالت بی‌کار هم وجود دارد. مثلاً می‌توان تصاویر ذخیره شده در آلبوم‌های گوگل پلاس را جایگزین تصاویر پیش‌فرض کرد. حتی می‌توان تصاویر مربوط به نواحی جغرافیایی خاص را انتخاب کرد. تصاویر ژئوگرافیکی که گوگل انتخاب کرده، همگی کیفیت بالایی دارند و از تابستان امسال در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

ویژگی جالب توجه دیگری که در مورد کروم‌کست مطرح شده این است که حتی اگر شما و دوستانتان به یک شبکه‌ی Wi-Fi متصل نباشید هم می‌توانید تصاویر را روی دانگل متصل به تلویزیون دیگری منتقل کنید. به کلمه‌ی عبور هم نیازی نیست چرا که این بار با توجه به موقعیت مکانی و وارد کردن پین کدی که روی صفحه نمایش داده شده، مراحل اتصال تکمیل می‌شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید