استفاده از ایمپلنت‌های کاشت شونده در مغز برای درمان صدمات ذهنی ناشی از جنگ

برای تعدادی از سربازان، جنگ هیچگاه تمام نمی‌شود. آن‌ها پس از بازگشت به خانه، با انواع خاطرات استرس‌آور و عوارض ذهنی، مواجه می‌شوند که شاید تا آخر عمرشان هم از بین نروند. از این رو یافتن راه حلی دراز مدت برای مقابله با این صدمات توجه ارتش آمریکا و سازمان "پروژهش‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی" این کشور (DARPA) را به خود جلب کرده است.

دارپا تصمیم گرفته از برنامه‌های کاخ سفید برای توسعه و ساخت ایمپلنت‌های مغزی پشتیبانی کند. این ایمپلنت‌ها که در واقع از تراشه‌‌های الکترونیکی و مدارهای الکتریکی ساخته شده‌اند، و توسط بیمارستان عمومی ماساچوست، دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو و آزمایشگاه Draper شهر یوتا تولید می‌شوند، می‌توانند مشکلات روحی و روانی سربازان را التیام دهند. این عوارض از فرد به فرد متفاوت است و گستره‌ای از افسردگی‌های شدید تا PTSD را در خود جای می‌دهد.

با اسکن و بررسی مداوم بخش‌های خاصی از مغز، فعالیت‌های ذهنی غیر معمول و مخرب شناسایی می‌شوند و توسط پالس‌های شبیه سازی شده‌ی الکتریکی، به طور دائم (اگر ممکن باشد) درمان می‌شوند.

mgh-deep-brain-implants

نتایج درمان مدتی بعد خود را نشان خواهند داد. معمولا متخصصان انتظار دارند تا پس از گذشت حدودا 4 سال، اولین نشانه‌‌های پایدار بهبود در بیمار قابل مشاهده باشند. البته تاثیر مطلوب ممکن است زمان بیشتری بطلبد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید