ارزش سهام اپل برای اولین بار از سال 2012 به 600 دلار رسید

هرچند کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری در غربی‌ترین نقطه‌ی ایالات متحده در در‌ه‌ی سیلیکون مشغول به فعالیت هستند، اما نبض اقتصادی آن‌ها در شرق آمریکا، یعنی وال‌استریت می‌تپد. هرگاه اوضاع در وال‌استریت خوب باشد، سهام‌داران روی خوش به ساکنان دره‌ی سیلیکون نشان خواهند داد. حال چنین حالتی برای سهام‌داران اپل پیش آمده است. عصر دوشنبه با پایان کار تالارهای بورس در نیویورک، ارزش هر سهم اپل برای اولین بار از سال 2012 به 600 دلار رسیده است.

صعود ارزش سهام اپل به 600 دلار به ازای هر سهم، ارزش میراث اپل را در بازارهای بورس به 517.66 میلیارد دلار رسانده است.

سهام اپل در سپتامبر 2012 میلادی به 702.10 دلار رسیده بود. پس از آن سهام اپل به‌طور متداومی با کاهش ارزش در بازار بورس روبرو شد که در اثر وقوع برخی از اتفاقات متوالی بود. از جمله‌ی آن می‌توان به عدم عرضه‌ی طیف جدید از محصولات، مشکلات موجود در نقشه‌ی اپل و ایجاد مشکلات در برخی از خطوط تولید در کشور چین اشاره کرد. همه‌ی این اتفاقات منجر به نارضایتی سهام‌داران شد، به طوریکه به اعتقاد برخی کمپانی در حال دور شدن از مسیر پیشرفت خود بود.

اپل با فائق آمدن بر تمامی مشکلات پیش‌رو، ارزش سهام خود را بالا برد، بطوریکه در ابتدای سال گذشته‌ی شمسی، سهام این کمپانی به ارزش 390.53 در بازارهای بورس مبادله می‌شد، در حالی که هم‌اکنون ارزش آن به 600 دلار رسیده است. اپل در کنفرانس ارائه‌ی گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی اول سال 2014 نیز خبر از تقسیم هر سهم به هفت قسمت داده است.

افزایش ارزش سهم این کمپانی برخی از کاشناسان را به این نتیجه رسانده است که شاید کوپرتینویی‌ها درصدد عرضه‌ی محصول جدیدی به بازار هستند که بهترین گزینه ساعت‌هوشمند این کمپانی با نام iWatch است.

Brain Blau، مدیر مرکز تحقیقات در مورد فناوری‌های مصرفی در موسسه‌ی گارتنر، در این مورد چنین اظهار نظر کرده است:

افزایش ارزش سهام اپل منجر به ایجاد هیجان در میان سهام‌داران شده است، چراکه اخیراً این کمپانی با رکود در تالار بورس و یکنواختی در عرضه‌ی محصولات روبرو بود.

آیا اپل درصدد استفاده از موقعیت پیش آمده برای عرضه‌ی نسل جدیدی از محصولات است؟

یقیناً همگان در انتظار عرضه‌ی محصولی در آینده‌ی نزدیک هستند، اما سوال اصلی اینجا است که اسلحه‌ی اپل برای شگفت‌زده کردن کاربران چه خواهد بود؟

اولین ایستگاه برای خودنمایی اپل در سال جاری میلادی، کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2014 است که ماه آتی شاهد برگزاری آن خواهیم بود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید