اچ‌تی‌سی وان مینی ۲ در مقابل اچ‌تی‌سی وان مینی و گلکسی S4 مینی

اخیراً بسیاری از کمپانی‌ها درصدد ساخت نسخه‌های مینی تلفن‌های‌هوشمند خود هستند. پس از عرضه‌ی نسل جدید تلفن‌های‌هوشمند اندرویدی، اچ‌تی‌سی به‌عنوان اولین کمپانی نسخه‌ی مینی تلفن‌هوشمند خود را نیز با نام وان مینی ۲ به معرفی کرد، هرچند انتشار شایعات در این مورد پیش از معرفی وان M8 نیز احتمال عرضه‌ی نسخه‌ی مینی را مطرح کرده بود.

پس از اینکه ساعاتی پیش اچ‌تی‌سی وان مینی ۲ معرفی شد، در ادامه به مقایسه‌ی این تلفن‌هوشمند با نسخه‌های دیگری چون اچ‌تی‌سی وان مینی و گلکسی S4 مینی پرداختیم. باید به این نکته نیز اشاره کرد که گلکسی S5 مینی نیز در آستانه‌ی معرفی است.

یکی از مهم‌ترین و بارز‌ترین نکاتی که با مقایسه‌ی این تلفن‌های‌هوشمند به دست می‌آید، استفاده از تراشه‌ی اسنپ‌دراگون ۴۰۰ است که آن را محبوب نسخه‌های مینی کرده است. هرچند این پردازنده برای اجرای اندروید با مشکل خاصی مواجه نخواهد شد، اما در اجرای بازی‌های سنگین کمی زیر فشار خواهد بود. هرچند اجرای بازی‌های در صفحه‌ی نمایش 4.3 اینچی و 4.5 اینچی و رزولوشن این تلفن‌های‌هوشمند چندان لذت خاصی ندارد. از سه تلفن‌‌هوشمند مورد مقایسه، تنها گلکسی S4 مینی از یک حافظه‌ی رم یک و نیم گیگابایتی بهره می‌برد. هر دو نسخه‌ی‌‌ مینی اچ‌تی‌سی از یک حافظه‌ی رم یک گیگابایتی بهره می‌برند.

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات اچ‌تی‌سی وان مینی ۲ در مقایسه‌ با اچ‌تی‌سی وان مینی در مورد دوربین این تلفن‌هوشمند و قابلیت استفاده از اسلات میکرو SD حادث شده است. هرچند اچ‌تی‌سی در وان مینی از یک سنسور ۴ مگاپیکسلی اولترا پیکسل بهره برده بود که فاقد لرزش‌گیر اپتیکال بود، اما اچ‌تی‌سی با بکارگیری سنسور ۱۳ مگاپیکسلی سونی در اچ‌تی‌سی وان مینی ۲ که این روزها در تلفن‌هوشمند متوسط به بالا اسفاده می‌شود، قدم خوبی در جهت تجهیز محصول خود برداشته است. باید به مجموعه‌ی ویژگی‌های فوق، بلندگوهای استریو بوم‌ساند و دوربین ۵ مگاپیکسلی در جلوی تلفن‌هوشمند را نیز اضافه کرد. اچ‌تی‌سی تلفن‌هوشمند خود را به‌همراه بزرگ‌ترین باتری این مجموعه در کنار طراحی ظاهری فلزی تحسین برانگیز به بازار عرضه کرده است که وجه تمایز آن با رقبا است. در جدول ذیل می‌توانید مشخصات مینی‌های محبوب را مشاهده و مقایسه کنید.

mini2 compare

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید