حقوق مدیران ارشد سونی کاهش می‌یابد تا بخشی از ضرر این شرکت جبران شود

کازو هیرای، مدیرعامل شرکت سونی و چند مدیر ارشد کلیدی این شرکت، حقوق خود را به نصف کاهش دادند تا از ضرر میلیارد دلاری این کمپانی ژاپنی در سال مالی گذشته محافظت کنند.

سونی در گزارش مالی مربوط به سال مالی ۲۰۱۳ خبر از ضرر ۱.۲۷ میلیارد دلاری داد. اما این کمپانی به لطف فروش بخش PC به همراه برند VAIO و تمرکز بر روی بازار تلویزیون‌های 4K توانست بخشی از این ضرر را جبران کند. در ادامه همین سیاست‌های کاهش هزینه‌، مدیرعامل سونی و چند مدیر رده بالای این شرکت تصمیم گرفته‌اند تا از نیمی از حقوق خود بگذرند تا باز هم هزینه‌های جاری شرکت کاهش یابد و سونی به وضعیت سوددهی باز گردد. شرکت ژاپنی نینتندو نیز در اقدامی مشابه نسبت به کاهش حقوق مدیرعامل و برخی از مدیران ارشد خود اقدام نموده بود.

خوشبختانه امسال شرایط برای سونی متفاوت خواهد بود چرا که کنسول بازی پلی‌استیشن این شرکت فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است و این کنسول بازی تا به امروز بیش از ۷ میلیون دستگاه فروش داشته است. سونی در نسل جدید کنسول خود، آنقدر خوب عمل کرد که مایکروسافت مجبور شد با جدا کردن کینکت از بسته ایکس باکس وان، قیمت آن را ۱۰۰ دلار کاهش دهد.

سونی مدت‌ها است که وضعیت مالی مناسبی ندارد و در وضعیت ضرردهی است، اما از زمانی که کازو هیرای در سمت مدیریت عامل این شرکت مشغول به کار شده، اقدامات موثری برای بازگشت سونی به وضعیت سوددهی انجام داده است و ژاپنی‌ها رفته رفته در حال کسب درآمد بیشتر و کاهش هزینه‌های خود هستند.

سونی قصد دارد ۲۰ میلیون دستگاه از کنسول بازی پلی‌استیشن ۴ را در سال ۲۰۱۴ به فروش برساند. باید منتظر ماند و دید آیا تغییر قیمت ایکس‌باکس وان، محاسبات سونی را بر هم خواهد زد یا آن‌ها به هدف فروش خود خواهند رسید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید