تماشا کنید: مقایسه‌ی طراحی آیفون 6 با One M8 و گلکسی اس 5

بر اساس تمام ماکت‌ها و رندرهایی که تا کنون از آیفون 6 دیده‌ایم، طراحی منتسب به این گوشی هوشمند یادآور چیزی است که از نسل پنجم آیپاد تاچ اپل شاهد آن بوده‌ایم؛ اما همه‌ی ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود. همانگونه که در ویدئوی ارائه شده در این مطلب شاهد آن خواهید بود طراحی شایع شده برای آیفون 6 شباهت بسیار زیادی به یکی دیگر از پرچمداران ارائه شده در سال جاری دارد.

 طرح‌ اولیه‌ی آیفون 6 و دستگاه HTC One M8 همچون دو عموزاده یا برادر دیرینه به نظر می‌رسند. البته هنوز هم تاییدی مبنی بر استفاده‌ی اپل از طراحی شایع شده برای آیفون 6 در دست نیست اما تقریبا تمامی این طرح‌های اولیه مبتنی بر نقشه‌ها و مشخصات فاش شده ساخته شده‌اند که شباهت این شایعات تا حدود زیادی صحت آن‌ها را تایید می‌کند.

دانلود ویدیو

صفحه‌نمایش 4.7 اینچی، بدنه‌ای بسیار نازک و گوشه‌های منحنی، این طرح را بسیار شبیه به HTC One M8 جلوه می‌دهد، اما این احتمال نیز وجود دارد که اپل برخی مزایای طراحی را از سایر پرچمداران نظیر Samsung Galaxy S5 نیز به عاریه گرفته باشد. کلید قفل/پاور دستگاه به گوشه‌ی دستگاه منتقل شده که احتمالا با در نظر گرفتن سازگاری برای استفاده‌ی ساده‌تر با یک دست انجام شده که برای اندازه‌ی بزرگتر صفحه‌نمایش قابل توجیه است. هر سه دستگاه شباهت‌هایی در زمینه‌ی اندازه و نازکی دارند اما آیفون 6 زمانی که صحبت از ابعاد به میان آید نزدیکی بسیاری به Galaxy S5 دارد. مشخص است که Galaxy S5 از صفحه‌ی بزرگتر 5.1 اینچی بهره می‌برد اما در صورتی که اپل آیفون 6 خود را با صفحه‌نمایش 4.7 اینچی ارائه نماید چندان فاصله‌ای با پرچمدار اندرویدی نخواهد داشت. اگر بخواهیم این ماکت آیفون 6 را از نظر صفحه‌نمایش با یکی از دستگاه‌های اندرویدی مقایسه کنیم بهترین گزینه‌ای که به ذهن می‌رسد Moto X موتورلا خواهد بود.

screen-shot-2014-05-12-at-6-20-42-pm

انتظار می‌رود آیفون 6 اپل تا پایان سال میلادی معرفی شود و سرانجام به تمامی این شایعات و گمانه‌زنی‌ها خاتمه دهد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید