مدیاتک در ماه‌های آتی تراشه‌ی Aster برای گجت‌های پوشیدنی و تراشه‌ی 64 بیتی خود را عرضه خواهد کرد

مدیاتک در نظر دارد تا در سه‌ماهه‌ی آتی تراشه‌های 64 بیتی خود را با بهره‌گیری از هشت هسته، برای استفاده در تلفن‌های‌هوشمند به بازار عرضه کند. این کمپانی چینی در تولید و عرضه‌ی تراشه‌های خود یک ماه پیش از موعد تعیین شده عمل می‌کند. MT9752 یک تراشه‌ی چهار هسته‌ای است که به‌همراه MT672 که یک تراشه‌ی هشت هسته‌ای 64 بیتی است، به بازار عرضه خواهد شد.

پس از اینکه اپل سال گذشته‌ی میلادی پردازنده‌ی 64 بیتی خود را به‌همراه آیفون 5S به بازار عرضه کرد، بسیاری از تولیدکنندگان خبر از عرضه‌‌ تراشه‌های ساخت خود مبتنی بر فناوری 64 بیتی در آینده‌ای نزدیک دادند. حتی کوالکام که در ابتدا استفاده از فناوری‌های 64 بیتی را غیرکاربردی و محصول اپل را یک مانور تبلیغاتی خوانده بود، با گردشی 180 درجه در سیاست‌های خود، تراشه‌های 64 بیتی خود را با نام اسنپ‌دراگون 810 معرفی کرد.

همچون همیشه، مدیاتک با تولید این تراشه، ابزار‌های هوشمند پایین‌رده تا میان‌رده را مورد هدف قرار داده است و در این بین با رقبایی همچون کوالکام، مارول، برودکام، انویدیا و اینتل رقابت خواهد کرد. یکی از مهم‌ترین بازار‌های هدف برای ابزار‌های میان‌رده کشور چین است. در نیمه‌ی دوم سال جاری میلادی، هر دو رده از بازار شاهد تراشه‌های 64 بیتی خواهند بود.

اما این همه‌ی ماجرا در مورد مدیاتک و محصولات آتی این کمپانی نیست. Aster یکی از تراشه‌های تولید این کمپانی است که برای استفاده در تلفن‌های‌هوشمند توسعه داده نشده است. مدیاتک این تراشه را برای استفاده در گجت‌های پوشیدنی از جمله ساعت های‌هوشمند بهینه‌سازی کرده است. این تراشه دارای ابعادی برابر 5.4 در 6 میلی‌متر است و از قابلیت‌هایی چون بلوتوث، صفحه‌ی نمایش لمسی، تراشه‌های حافظه و اینترفیس‌های ورودی/خروجی پشتیبانی می‌کند.

براساس شنیده‌ها، مدیاتک این تراشه را در سه‌ماهه‌ی سال 2014 میلادی به تولید انبوه خواهد رساند. مدیاتک این تراشه را با مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و امکانات نرم‌افزاری و  میان‌افزار‌های کاربردی برای اعمال تغییرات ارائه خواهد کرد. از این‌رو احتمال عرضه‌ی ساعت‌های‌هوشمند میان‌رده نیز در بازار گجت‌های‌پوشیدنی وجود دارد.

براساس شنیده‌ها، مدیاتک در حال مذاکره برای عرضه‌ی محصولاتی با استفاده از این تراشه توسط تولیدکنندگان چینی است. به‌نظر می‌رسد شاهد عرضه‌ی محصولاتی با استفاده از این تراشه تا پایان سال جاری میلادی باشیم.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید