سامسونگ پتنت دیگری برای عینک هوشمند خود ثبت کرد: شباهت به عینک گوگل بیشتر شد

گوگل گلس یا عینک گوگل با امکانات و قابلیت‌های جالب خود توجه بسیاری از کمپانی‌های بزرگ را به خود جلب کرده است. آینده‌ی صنعت لوازم همراه، به نوعی با نمایشگرها و دیگر تجهیزات پوشیدنی مثل ساعت‌های هوشمند که هر از گاهی، در مورد رونمایی مدل‌های جدید توسط سازندگان بزرگ می‌شنویم، پیوند خورده است. سامسونگ هم برای رقابت با دیگر بزرگان مشغول به کار شده و اخیراً یک پتنت جدید هم در برابر گوگل گلس ثبت کرده که در ادامه به آن می‌پردازیم.

سامسونگ کره‌ای اخیرا پتنتی ثبت کرده که به نظر پاسخی به گوگل و پروژه‌ی گوگل گلس است. در این پتنت از ابزاری به نام Earphone صحبت شده که شامل ایرفون (هدفون‌های درون گوش) و نمایشگر روی صورت می‌شود.

مشخصات محصول جدید درست شبیه به عینک هوشمندی است که سامسونگ قبلاً معرفی کرده بود. ابزاری شبیه به عینک گوگل با امکانات مشابه است. در طرح قبلی سامسونگ، عینکی شامل دو لنز و دوربین در جلو، با یک کابل به گوشی‌های هوشمند متصل می‌شد. بنابراین با نداشتن گوشی و همچنین ارتباط بی‌سیم، طرحی در حد عینک گوگل نبود.

samsung smartglass patent

طرح جدید شباهت بیشتری به عینک گوگل دارد چرا که حالا گوش دادن به صدا و نمایشگر به آن اضافه شده است.

سامسونگ علاوه بر این پتنت، یک پتنت دیگر هم برای تبدیل کف دست به صفحه کلیدی که با انگشتان می‌توان از آن استفاده کرد، ثبت کرده که در حقیقت صفحه کلید AR یا واقعیت افزوده را به ابزارهای پوشیدنی اضافه می‌کند.

شایعات قبلی خبر از رونمایی عینک هوشمند سامسونگ در سپتامبر (شهریور 93) در IFA 2014 در برلین می‌دهند. بنابراین فعلاً بایدمنتظر باشیم تا اخبار رسمی در رابطه با عینک هوشمند سامسونگ منتشر شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید