گوگل نسخه آزمایشی اندروید 4.4.3 را به کارمندان خود ارائه کرده است: آیا نسخه جدید به زودی عرضه خواهد شد؟!

پیش‌تر در اسفند‌ماه سال گذشته اخباری پیرامون عرضه نسخه 4.4.3 از سیستم عامل اندروید منتشر شد. این اخبار حاکی از آن بودند که در این بروزرسانی خبری از تغییرات عمده نخواهد بود. حال، خبر مسرت بخش برای کاربران این سیستم عامل این است که گوگل به تازگی عملیات آزمایش و بررسی نسخه جدید را آغاز کرده و پیش‌بینی می‌شود این نگارش جدید از کیت‌کت به زودی روانه بازار شود.

تغییرات صورت گرفته که همزمان با این بروزرسانی عرضه می‌شوند، رفع مشکلات دوربین اصلی در گوشی‌های سری نکسوس و موتو ایکس موتورولا است. این مشکل عبارت است از عکس العمل نسبتا کند گوشی در فوکوس کردن بر روی اشیاء به هنگام عکاسی.

مشکل دوم که در این نسخه جدید رفع شده مساله قطع شدن ناگهانی ارتباط اینترنت موبایل است. این مشکل یکی از بدترین و در عین حال آزاردهنده‌ترین مشکلاتی بود که به نظر می‌رسد گوگل سعی در رفع آن دارد. هنگامی که اینترنت موبایل یا Data Connection قطع می‌شود، گاها پیش می‌آید که عمل فعال‌سازی دوباره آن بسیار دشوار بوده و حتی نیازمند روشن و خاموش کردن گوشی است.

طی گزارشی مشخص شده که گوگل اخیرا این نسخه جدید از سیستم عامل اندروید را در اختیار حدود یک درصد از کارمندان خود در مقر اصلی این کمپانی یعنی مانتین ویو قرار داده که همگی آن‌ها از تیم اندروید نبوده و در سایر بخش‌های این کمپانی مشغول فعالیت هستند.

این نسخه از اندروید همچون سابق، در ابتدای کار برای دستگاه‌های سری نکسوس عرضه خواهد شد و سپس به تدریج دستگاه‌های اندرویدی بیشتری نیز قادر به بروزرسانی به اندروید 4.4.3 خواهند بود.

گوشی‌های نکسوس 4 و نکسوس 5 و همچنین تبلت‌های نکسوس 7 قدیمی و جدید مدل 2013 و همچنین نکسوس 10 از جمله دستگاه‌هایی هستند که زودتر از بقیه این بروزرسانی‌ را دریافت می‌نمایند. سایر دستگاه‌های اندرویدی نسخه گوگل پلی و همچنین گوشی موتو ایکس موتورولا نیز پس از سری نکسوس در اولویت بعدی قرار دارند.

گوگل عنوان کرده این بروزرسانی شامل رفع مشکلات بسیار خطرناک امنیتی بوده و از ثبات بیشتری نسبت به قبل برخوردار است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید