زومجی: با جید ریموند، قدرتمندترین زن صنعت بازی‌سازی دنیا آشنا شوید

شاید تصور کنید بازی‌سازی، یک صنعت مردانه است و جنس زن در آن جایگاه خاصی ندارد. اما جید ریموند با همکاری در ساخت بازی‌های Assassin's Creed و Splinter Cell و پشتیبانی از پروژه‌های مهم یوبی‌سافت به عنوان یک ناشر بزرگ، نه تنها به قدرتمند‌ترین زن صنعت بازی‌سازی تبدیل شد، بلکه از او به عنوان یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های طول تاریخ این صنعت یاد می‌شود.

جید ریموند اصالت کانادایی دارد و متولد ۲۸ آگوست ۱۹۷۵ است. وی دارای چندین مدرک تحصیلی در رشته‌های مختلف علوم کامپیوتری از برترین دانشگاه‌های کانادا است و اولین کار رسمی خود را به عنوان برنامه‌نویس در تیم تحقیقات و توسعه‌ی بخش آنلاین شرکت سونی آغاز کرد. به دنبال آن، وی توسط شرکت EA Games جذب شد و به عنوان تهیه‌کننده‌ی بازی سیمزآنلاین مشغول به کار شد. در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ به تیم شبکه تلویزیونی G4 کانادا پیوست و در برنامه‌ی Electric Playground به صورت نیمه وقت مشغول به کار شد.

سال ۲۰۰۴، شرکت یوبی‌سافت جید ریموند را برای یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های خود فراخواند و او را به سمت تهیه‌کنندگی بازی به یادماندنی Assassin’s Creed منسوب کرد. ریموند در قسمت دوم این سری به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی مشغول به کار شد و در بسیاری از پروژه‌های بزرگ استودیو مونترئال یوبی‌سافت مانند Watchdogs و mighty Quest این سمت را حفظ کرد. ژانویه‌ی ۲۰۱۰، ریموند به تورنتو منتقل شد و به عنوان مدیرعامل استودیو تازه تاسیس یوبی‌سافت تورنتو کار خود را از سر گرفت.

چندی پیش که ریموند سرانجام از سمت خود در شرکت یوبی‌سافت استعفا داد، این مسئله تعجب هواداران وی را در بر داشت. وب‌سایت یوروگیمر قبلا گفتگویی دوستانه با ریموند داشت که در آن از مسیر پرفراز و نشیب کاری خود صحبت می‌کند و اتفاقات رویدادهای جالبی را از دوران کاری خود و حتی زندگی شخصی‌اش تعریف می‌کند که در کل نشان‌دهنده‌ی هدف بزرگ و انگیزه‌ی عالی این شخصیت بزرگ دنیای بازی‌های ویدیویی است.

شما می‌توانید برگردان فارسی این گفتگو را به قلم سعید نیکبخت در وب‌سایت زومجی به طور کامل مشاهده کنید.
جید ریموند

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید