ال‌جی مانتیوری خمیده‌ با رزولوشن 4K و نسبت تصویر ۲۱ به ۹ معرفی کرد

ال‌جی طبق عادت همیشگی خود در آستانه‌ی برگزاری نمایشگاه CES ۲۰۱۵ ٬ محصولاتی را که در این نمایشگاه به تماشای عموم خواهد گذاشت، معرفی می‌کند. پس از تلویزیون‌های اولترا HD، حال این کمپانی سری مانیتور‌های خمیده‌ی خود را با رزولوشن 4K و نسبت تصویر ۲۱ به ۹ معرفی کرد.

 ال‌جی با معرفی مانیتورهای فوق عریض خود که از رزولوشن 4K بهره می‌برند، گیمرها، طراحان گرافیک و کاربرانی را که روزانه با تعداد زیادی پنجره‌ی باز در دسکتاپ کار می‌کنند، هدف قرار داده است. ال‌جی حتی این مانیتور را به‌گونه‌ای طراحی کرده که می‌توان چهار دستگاه از این مانیتور را در بالا و کنار هم گذاشت و به‌صورت اکستند شده از آن‌ها استفاده کرد. در این حالت رزولوشن کلی نمایشگر تشکیل شده٬ بیشتر از اولترا HD می‌شود.

اولین دستگاه از سری مانیتورهای فوق عریض ال‌جی٬ 34UM67 نام دارد که از فناوری فری‌سینک AMD نیز بهره می‌برد تا گیمرها بدون مشکلی به انجام بازی‌ها در این مانیتور بپرازند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط ال‌جی٬ این مانیتور علاوه بر در اختیار گذاردن دید وسیع‌تر به‌دلیل نسبت تصویر ۲۱ به ۹، کنتراست تصویر بالایی نیز دارد و می‌تواند در زمان انجام بازی‌ها بسیار راهگشا باشد.

LGInt

مانیتور ال‌جی 34UC97 نیز اولین مانیتور این کمپانی با نسبت تصویر ۲۱ به ۹ است که با رزولوشن ۳۴۴۰ در ۱۴۴۰ روانه‌ی بازار خواهد شد. علاوه بر گیمرها، طراحان گرافیک و عکاسان نیز می‌توانند از این مانیتور برای انجام امور روزانه‌ی خود استفاده کنند. پنل IPS مورد استفاده در این مانیتورها زاویه‌ی دید ۱۷۸ درجه‌ای دارد و می‌تواند ۹۹ درصد از طیف رنگ‌های sRGB را پوشش دهد.

آخرین مانیتور از این سری 34UC87M است. این مانیتور نیز با نسبت تصویر ۲۱ به ۹، نمونه‌ای است که می‌توان با استفاده از چندین دستگاه از آن، مانیتور بزرگ‌تری ساخت.

در نهایت، مانیتور  Digital Cinema 31MU97 با رزولوشن ۴۰۹۶ در ۲۱۶۰ است که ۹۹.۵ درصد از طیف رنگ اَدوبی را پوشش می‌دهد و می‌توان آن را بهترین انتخاب برای تدوین‌کنندگان ویدئو خواند. ال‌جی هنوز قیمت مانیتور‌ های خود را اعلام نکرده است. این محصولات برای اولین‌بار در نمایشگاه CES ۲۰۱۵ به نمایش گذاشته خواهند شد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید