پازل: مرغ و تخم‌مرغ | جایزه هفته: دو دستگاه هارددیسک اکسترنال HC500

اگر دوست دارید آخر هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای کار آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت منتشر می‌شود. در ادامه با شصت و هشتمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

بخش «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. شصت و هشتمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای شصت و هفت و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

هارددیسک اکسترنال ADATA مدل HC500پازل این هفته با حمایت شرکت آونگ برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به دو نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، هارددیسک اکسترنال ADATA مدل HC500 اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره شصت و هفت

پازل هفته گذشته، یک معمای ریاضی سخت بود. اما پاسخ پازل:

با توجه به توضیحات پازل، ۶۴ حالت مختلف برای انتخاب توپ‌های رنگی از سه سبد وجود دارد که در ۹ حالت از آن‌ها، دقیقاَ دو توپ قرمز وجود دارد. بنابراین کمی بیش‌ از ۱۴٪ احتمال دارد که دقیقاَ دو توپ از توپ‌های انتخابی قرمز باشند.
اما سؤال دوم. احتمال اینکه هیچ‌یک از توپ‌های انتخابی قرمز نباشد برای هر سبد برابر با ۷۵٪ است. با ضرب احتمال‌ها در یکدیگر به این نتیجه می‌رسیم که کمی بیش‌ از ۴۲٪ احتمال دارد که هیچ‌یک از توپ‌های انتخابی قرمز نباشند.

در طول هفته گذشته نزدیک به ۸۸۰۰ نفر در پازل شرکت‌ کردند. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگـان

برنده خوش‌شناس «پازل شصت و هفتم»:

آقای ساسان معرفت، ۲۳ ساله از تبریز، دانشجوی پزشکی

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت سونی‌موبایل، به برنده، یک دستگاه اسمارت‌واچ ۲ سونی اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای معرفت تبریک گفته و برای وی سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۶۸: جمعه ۲۸/آذر/۱۳۹۳
(معمای منطقی؛ سطح متوسط)

اگر دو جمله از جمله‌های زیر نادرست باشند، چند درصد امکان دارد اول تخم‌مرغ به وجود آمده باشد؟

۱- اول مرغ به وجود آمد.
۲- اول تخم‌مرغ به وجود آمد.
۳- جمله اول نادرست و جمله دوم درست است.

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستانتان احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری نمایید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری نمایید.
اگر قصد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــــر تـوجـه کنید:
ایمیل آدرس:puzzle[at]zoomit.ir  //  مـوضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 68
در بدنه ایمـیل نیز پـاسخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـماس خـود را درج نمـــایید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید