+EyeCan، ماوس جدید سامسونگ با قابلیت تعقیب چشم، برای افراد معلول

سامسونگ از موش‌واره‌ی جدید خود برای افراد معلول با قابلیت تعقیب چشم پرده برداشت. کره‌ای‌ها نسل جدید ماوس خود را +EyeCan نام نهاده‌اند. افرادی که از ناتوانی‌های جسمی رنج می‌برند، می‌توانند با استفاده از این قابلیت از رایانه‌ی خود استفاده کنند.

این ماوس در قسمت پایین صفحه‌ی نمایش قرار می‌گیرد تا کاربر بتواند با استفاده از آن، اسناد را ویرایش کرده یا در اینترنت به گشت و گذار بپردازند.

این محصول توسط کارکنان سامسونگ در اوقات فراغت طراحی و تولید شده است. آی‌کَن‌پلاس با بهبودهایی نسبت به نسخه‌ی سال ۲۰۱۲ همراه شده است. تیم توسعه‌دهنده‌ی این ماوس، برای آزمایش و بهینه‌‌سازی آن، از یک فرد معلول با نام هیونگ جین شین کمک گرفته است. وی با استفاده از این ماوس در طول ۱۷ ماه، تیم توسعه‌دهنده را یاری کرده تا قابلیت‌های آن را بهبود بخشیده و رابط کاربری آن را بهینه‌تر کنند. سامسونگ این محصول را بصورت تجاری روانه‌ی بازار نخواهد کرد و تنها تعداد محدودی را برای مقاصد خیرخواهانه تولید خواهد کرد.

کره‌ای‌ها اسناد مربوط به توسعه‌ی EyeCan+ را بصورت متن‌باز در اختیار علاقمندان قرار خواهد داد تا شاید سایر تولیدکنندگان اقدام به تولید انبوه این محصول کنند.

منبعengadgetلینک‌مطلب

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید