حسگر لاکتات BSXinsight حد نهایی ورزش را به شما اعلام خواهد کرد

اگر اهل ورزش به صورت حرفه‌ای باشید یا فقط به عنوان یک تفریح به آن نگاه کنید، همواره باید تعادلی میان فشار آوردن به بدن و میزان تحمل سیستم بدن برقرار کرد. البته هیچ کس نمی‌خواهد تا حد پارگی عضلات یا آسیب دیدگی ورزش کند، اما گاهی در برخی از تمرینات ورزشکاران برای رسیدن به بهترین نتیجه باید حد نهایی بدن خود را به خوبی بشناسند.

BSXinsight اولین حسگر پوشیدنی آستانه‌ی لاکتات در دنیاست که به ورزشکاران کمک می‌کند حد نهایی تحمل بدن خود را به خوبی بشناسند و از آن فراتر نروند تا کمتر آسیب ببینند.

وقتی فعالیت‌های ورزشی شدیدی را انجام می‌دهیم، سطح لاکتات (باز لاکتیک اسید) در جریان خون ما افزایش می‌یابد. به محض اینکه این سطح به آستانه‌ی خود برسد بدن قادر به تولید انرژی بیشتر نخواهد بود، بنابراین باید از فعالیت ایستاد و به آن آستانه‌ی لاکتات می‌گویند.

روش معمول برای سنجش این ماده در جریان خون انجام آزمایش خون روی سر انگشتان دست است که پیش از این خبر آن را در زومیت خوانده‌اید، حسگر BSXinsight به جای نصب شدن همچون یک تاتو از نور برای تشخیص استفاده می‌کند تا بتواند سطح لاکتات خون را به صورت همزمان و از طریق یک گوشی یا ساعت هوشمند به اطلاع ما برساند.

این ابزار شامل یک دستبند انعطاف‌پذیر است که روی ماهیچه‌ی ساق پا بسته می‌شود و یک ماژول الکترونیکی نیز روی آن قرار می‌گیرد. این ماژول آرایه‌ای از چراغ‌های LED و شناساگرها دارد. لامپ‌های LED نور را روی سطح پوست پا می‌تابانند و سپس شناساگرهای نوری با خواندن نور بازگشتی وضعیت خون را تخمین می‌زنند. در حقیقت نور بازگشتی، بسته به فعالیت متابولیکی که بدن در حال انجام آن بوده، متفاوت خواهد بود که در نتیجه با تحلیل این نور می‌توان سطح لاکتات خون را نیز اندازه گیری کرد.

اطلاعات خوانده شده سپس از طریق یک آنتن بلوتوث به دستگاه همراه شخص فرستاده می‌شود، بنابراین کاربر متوجه می‌شود که چقدر توان برای ادامه‌ی ورزش دارد. در حقیقت این ابزار می‌تواند نقش یک مربی با تجربه و البته یک ابزار پیشگیری از صدمات را همزمان بازی کند. این ابزار همچنین از توانایی سنجش پارامترهای دیگری همچون کالری سوزانده شده و میزان هماهنگی شخص را نیز اندازه گیری می‌کند که برای افزایش بازده فرد بسیار مفید خواهد بود.

شرکت BSX Athletics طراح cadence کمپینی در Kickstarter به راه انداخته بود که با موفقیت بسیار روبرو شد و اولین نمونه‌ی تجاری این ابزار به قیمت 420 دلار در حال حاضر قابل پیش سفارش است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید