کمپین جمع‌آوری سرمایه‌ی تبلت یولا از مرز یک میلیون دلار عبور کرد

هفته‌ی گذشته کمپانی فنلاندی یولا، تبلت خود را که مبتنی بر سیستم‌عامل سیل‌فیش است، برای جمع‌آوری سرمایه‌ی اولیه در ایندیگوگو قرار داد. این تبلت نه‌تنها توانست تا سرمایه‌ی اولیه ۳۸۰٫۰۰۰ دلاری تعیین شده را دریافت کند، بلکه مجموع سرمایه‌ی اولیه جمع‌آوری شده به ۱.۱۸ میلیون دلار رسید.

مارک‌دیلون، موسس کمپانی یولا، در مصاحبه‌ای با تک‌کرانچ که پیش از آغاز کمپین جمع‌‌آوری سرمایه‌ی این کمپانی انجام شده بود، گفت:

من فکر می‌کنم که تبلت تولیدی ما به فروش خواهد رفت. من اعتقاد دارم که ما به زودی به اهداف اولیه‌ی تعیین شده دست خواهیم یافت و سپس اهداف بهتری را تعیین خواهیم کرد. من معتقدم ما تعداد بسیار زیادی تبلت به فروش خواهیم رساند.

مطمئنا دیلون پیش از آغاز کمپین جمع‌آوری سرمایه انتظار چنین استقبالی را از تبلت خود نداشت. مهم‌ترین مزیت و ویژگی سیل‌فیش، همخوانی آن با سیستم‌عامل اندروید است. سیستم‌عامل سیل‌فیش محدود به اپلیکیشن‌های توسعه داده شده برای این پلتفرم نبوده و می‌توان از اپلیکیشن‌های اندرویدی نیز در آن استفاه کرد.

با توجه به استفاده از یک سیستم‌عامل مستقل توسط استارت‌آپی چون یولا، پشتیبانی از اپلیکیشن‌های سیستم‌عامل اندروید که پلتفرم غالب ابزار‌های موبایل است، سیاست زیرکانه‌ای است که این کمپانی فنلاندی در پیش گرفته است.

پس از عبور از مرز یک میلیون دلار، یولا کمپین جمع‌آوری سرمایه‌ی خود را با اضافه کردن دو کشور استرالیا و کانادا ادامه می‌هد. در حال حاضر علاوه بر دو کشور نامبرده، کاربران در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، آمریکا، چین، هنگ‌کنگ، هند و روسیه می‌توانند این محصول را پیش خرید کنند.

پس از گذر از یک میلیون دلار، یولا قیمت گوشی‌هوشمند خود را ۱۰۰ یورو کاهش داد. کاربران اروپایی می‌توانند گوشی‌هوشمند یولا را تنها با پرداخت ۲۴۹ یورو از طریق فروشگاه‌های آنلاین خریداری کنند. تبلت یولا در میانه‌های سال ۲۰۱۵ میلادی روانه‌ی بازار خواهد شد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید