سامسونگ از این پس برای تولید مانیتور‌های UHD از تکنولوژی FreeSync شرکت AMD استفاده می‌کند

سامسونگ دو مانیتور UD590 و UE850 با پشتیبانی از فناوری FreeSync شرکت AMD رونمایی کرد. FreeSync در واقع جوابِ منبع باز این شرکت به تکنولوژی G-Sync کمپانی انویدیا است.

هر دو تکنولوژی این دو شرکت بزرگ برای هماهنگ سازی تعداد فریم خروجی Refresh Rate مانیتور و همچنین مشکل Screen Tearing به وجود آمده‌اند.

روابط شرکت کره‌ای سامسونگ با انویدیا روز‌های خوبی را سپری نمی‌کند و هر دو بر سر موضوعات مختلف مثل تقلب در بنچمارک‌ها یا بر سر پتنت‌های مختلف با یکدیگر دعوا دارند و حتی همدیگر را به دادگاه کشیده‌اند. امروز سامسونگ تصمیم خود را نهایی کرد و قراردادی را با شرکت رقیب انویدیا یعنی AMD امضاء کرد تا به موجب آن مانیتور‌های سامسونگ تا ۵ سال آینده همراه با پشتیبانی از تکنولوژی FreeSync کمپانی AMD عرضه شوند.

اما دو تکنولوژی FreeSync و G-Sync با یکدیگر چه تفاوتی دارند؟ تفاوت در این است که کیت توسعه AMD منبع باز است و سامسونگ می‌تواند بدون توجه به لایسنس‌های مختلف آن را با مانیتور‌های خود ادغام کند. G-Sync هم یکی از دستاوردهای جدید انویدیا برای هماهنگ‌شدن سرعت نوسازی نمایشگر و کارت گرافیک است. به این صورت که فریم‌های رندر شده، درست هماهنگ با عوض‌شدن تصویر نمایشگر، به آن داده شوند. سامسونگ هنوز قیمت این مانیتور‌های جدید را اعلام نکرده اما آن‌ها در اندازه‌های ۲۳.۶، ۲۷ و ۳۱.۵ اینچ در دسترس قرار خواهند گرفت.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید