Matt Haag، گیمر حرفه‌ای Call of Duty با درآمد سالانه یک میلیون دلار

زمانی که درباره شغل و درآمد صحبت می‌شود، همه‌ به کارهای معمول مانند فروشندگی،کارمندی یا مدیریت فکر می‌کنند. اما آیا می‌دانید، جوانی  ۲۲ ساله به نام مت هاگ (Matt Haag) سالانه یک میلیون دلار از طریق بازی‌های ویدیویی درآمد کسب می‌کند!؟ با زومیت در ادامه همراه باشید.

شاید کم‌وبیش درباره مسابقات بازی‌های ویدیویی شنیده باشید، چندی پیش نوید برهانی، نماینده‌ای از کشور ایران در مسابقات جهانی بازی‌های ویدیویی دنیا در رشته‌ی فیفا مقام اول را کسب کرد. در نگاه اول، این رقابت‌ها تنها یک مسابقه به نظر می‌رسند، اما برای برخی، بازی‌ کردن یک شغل پردرآمد محسوب می‌شود. مت هاگ، جوانی ۲۲ ساله که با نام «Nadeshot» شهرت دارد، یکی از برترین گیمرهای بازی Call of Duty و عضو تیم OpTic Gaming است که در لیگ جهانی MLG، در رده نام‌های بزرگ به شمار می‌رود. اسپانسر این تیم، شرکت معروف رد بول است.

Matt Haag Nadeshot 3

قبل از اینکه مسیر زندگی هاگ در جریان بازی‌های ویدیویی قرار گیرد، سه سال پیش در رستوران مک دونالد کار می‌کرد. در آن زمان شاید تصور اینکه از طریق گیم به درآمدی میلیونی برسد برای هاگ غیرممکن بود، اما او تصمیم گرفت و با یکی از هم دوستانش هر روز ساعت‌ها مشغول تمرین کردن می‌شد تا برای مسابقات آماده شود. در آن زمان، جیسون آنستون که در زمینه‌ی ورزش و تکنولوژی فعالیت می‌کند، هاگ را زیر نظر گرفت تا تاثیر بازی‌های ویدیویی بر ذهن هاگ را بررسی کند. اغلب برنامه‌ریزی‌های روزانه‌ی هاگ همچون خوراک و ساعت‌های تمرین، توسط جیسون صورت می‌گرفت.

Matt Haag Nadeshot 1

تمرینات و پشت‌کار هاگ خیلی زود او را به یکی از ستاره‌های بزرگ بازی‌های ویدیویی دنیا تبدیل کرد و اسپانسرهای زیادی را برای کسب درآمد به دنبال خود کشاند. برای هاگ مهم بود که جزوی از سیستمی باشد که میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا آن‌ را تماشا می‌کند. هم‌اکنون کار و تجارت وی گسترش زیادی یافته و مجله‌ی تایمز در گزارش جالبی اعلام کرد مت هاگ فقط از طریق کانال اختصاصی خود در شبکه‌ی یوتوب بیش از ۷۰۰ هزار دلار درآمد کسب می‌کند. لیگ جهانی MLG هم با وی برای استریم اختصاصی کانال هاگ روی وب سایت این لیگ قرارداد همکاری امضا کرده‌ است. این مبلغ در کنار مبالغی که از طریق مسابقات کسب می‌کند، حدود یک میلیون دلار درآمد سالانه را به جیب این گیمر سرازیر می‌کند.

Matt Haag Nadeshot 4

هاگ گیمر معروفی است و فقط در کانال یوتوب خود حدود یک میلیون دنبال‌کننده دارد. با اینکه هاگ در حال حاضر یک گیمر موفق است، اما همیشه احساس خطر می‌کند و از اینکه روزی نتواند یک ستاره‌ی بزرگ باشد، می‌ترسد.

من حداقل روزی ۱۰ بار به آینده‌ی خودم فکر می‌کنم. با خودم فکر می‌کنم چی میشه اگر یه روز همه‌ی کارهایی که کردم ناپدید بشه؟ چه اتفاقی میوفته اگر فردا کسی به برنامه‌ی زنده‌ی من نگاه نکنه ؟ چه اتفاقی خواهد افتاد اگر فردا مردم دیگر به کانال یوتوب من نگاه نکنند؟ چی میشه اگر تیمت مثل همیشه نتونه بازی کنه و از دور خارج بشی؟ چه اتفاقی میوفته اگر نتوانی دیگر رقابت کنی و به سمت بازنشستگی بری؟

مسلما هر کسی نگران آینده‌ی شغلی خود است و  مت هاگ هم از این قائده مستثنا نیست.

به نظر شما، انجام بازی‌های ویدیویی می‌تواند به عنوان یک شغل شناخته شود؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات