آیا مایکروسافت به درخواست کاربران ایرانی پاسخ مثبت خواهد داد؟

 شرکت‌هایی همچون مایکروسافت، اپل و گوگل شاید با کاهش اندک تحریم‌ها در بخش تکنولوژی به یاد کاربران ایرانی مشتاق خود افتاده‌اند. در میان این کمپانی‌ها، مایکروسافت همیشه تاکید کرده که به نظرات و بازخورد‌های کاربران خود احترام می‌گذارد و به خواسته‌های آن‌ها گوش می‌دهد و عمل می‌کند. ۳ روز پیش مطلبی را منتشر کردیم که با همکاری شما کاربران زومیت باعث شد موجی در ویژگی‌های پیشنهادی ویندوز به وجود آید و بسیاری را متعجب می‌کند.

شاید پایه‌ای ترین خواسته‌ها از کمپانی‌های بزرگ و پلتفرم‌های گوناگون این موضوع باشد که از کاربران خود به شکلی قابل قبول حمایت و پشتیبانی کنند. برای مثال جای دادن تقویم فارسی در ویندوز‌های مایکروسافت شاید کار سختی برای شرکتی که خودش را غول دنیای نرم‌افزار می‌داند، نباشد. یا اضافه کردن زبان فارسی به دستیار‌های صوتی که به تازگی گوگل آغازگر آن‌ بوده نیز برای مایکروسافت سخت نخواهد بود. اینجاست که آن‌ها نیاز به یک محرک پیدا می‌کنند تا شاید با توجه به خواسته‌های متعدد، بالاخره نیاز کاربران خود را متوجه شوند و به آن گوش دهند.

۳ روز پیش با انتشار مطلبی به شما کاربران عزیز زومیت اطلاع دادیم شرکت مایکروسافت در حال رای‌گیری از ویژگی‌هایی است که کاربران می‌خواهند در ویندوز ۱۰ اضافه شود. در آن روز تعداد رای‌هایی که جمع شده بود در مقایسه با امروز بسیار کم بود و تنها ۹۸۳ نفر رای به اضافه شدن تقویم شمسی داده بودند. این عدد پس از یک روز، به کمک و خواست شما، جهشی بسیار زیاد کرد و از رتبه سوم یا چهارم درخواست‌های مطرح به صدر درخواست‌ها آمد. همچنین کاربران دیگر به باز شدن فروشگاه ویندوز نیز رای دادند تا نیاز کاربران ایرانی به فروشگاه ویندوز به گوش مهندسان مایکروسافت برسد.

user-voice

اکنون پس از گذشت تنها ۳ روز تعداد رای جمع شده برای اضافه شدن تقویم شمسی در ویندوز ۱۰ (Add Persian calendar to Windows) به عدد بسیار بالای 24,810 رسیده و رای جمع شده برای باز شدن فروشگاه ویندوز (Please give the people of Iran to access the Microsoft Store. Thank you) نیز بالغ بر 23,788 شده است. این جهش یکباره در تعداد رای‌های جمع شده و آمدن خواسته‌ ایرانی‌ها برای حمایت بیشتر مایکروسافت باعث تعجب سایت‌های بزرگی همچون TechCrunch شده و آن‌ها در انتشار مطلبی خواست ایرانی‌ها برای حمایت مایکروسافت را مطرح کرده‌اند. حتی نویسنده این مطلب، در وب‌سایت مشهور تک‌کرانچ، با ارسال یک ایمیل از مایکروسافت تقاضای اظهار نظری رسمی کرده و به گفته خود او هنوز جوابی را دریافت نکرده است. سایت‌های دیگر همچون Winbeta نیز مجبور شده‌اند لیست درخواست‌های که از مایکروسافت تاکنون شده را بروز کنند.

به نظر می‌رسد مایکروسافت توجه مستقیمی بر روی این رای‌گیری دارد چرا که امروز درخواست‌هایی که در رتبه دوم و سوم بودند و هر دو امکان دسترسی به فروشگاه ویندوز را طلب می‌کردند، ادغام شدند و رای رتبه بالاتر به رتبه پایین‌تر واریز شده است تا از موارد تکراری جلوگیری شود. امیدواریم مایکروسافت به این رای‌گیری توجه کند و با توجه به خواست زیاد کاربران که بخش زیادی از آن‌ها کاربران زومیت بوده‌اند، تقویم شمسی را به ویندوز ۱۰ اضافه کند و دسترسی به فروشگاه ویندوز نیز میسر شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید