شاتر: زندگی در رنگ؛ آبی

وب‌سایت نشنال جئوگرافیک، در بخشی به نام Life In Color، به رنگ‌های پیرامون ما می‌پردازد. عکاسان در Life In Color با توجه به یکی از رنگ‌های طبیعت، نماهایی از آن را برای ما به تصویر می‌کشند. در این بخش از «شاتر»، عکس‌هایی با موضوع رنگ آبی به شما تقدیم می‌شود. در ادامه با زومیت همراه باشید.

آبی رنگ آسمان و دریا است. رنگی چشم‌نواز که محبوب خیلی‌ها هم هست. آبی فراوانترین رنگ طبیعت است. این رنگ، در طول قرن‌ها برای نمایش سرما، غم، آرامش و عرفان به کار رفته است.

01

تصویری از یک کوسه‌نهنگ

عکس از Brian Skerry

02

کانال آبی رومی در گرگ‌و‌میش اسپانیا. قدمت این اثر به قرن اول میلادی برمی‌گردد. سازه به خوبی حفظ شده و به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت گردیده است.

عکس از James L. Stanfield

03

آماده شدن یک توریست برای بازدید از حوضچه سن‌مارکو در ونیز

عکس از Jodi Cobb

04

خطوط رنگارنگ با هم ترکیب می‌شوند تا دم آبی‌رنگ این سوسمار را بوجود بیاورند. این سوسمار شن‌زی که Skink نام دارد در ایالات‌متحده یافت می‌شود.

عکس از Joel Sartore

05

شنا کردن Gobyها یک اینچی بر فراز یک صدف غول‌پیکر در اقیانوس آرام. این ماهیان ریزنقش، کوچکترین مهره‌داران طبیعت محسوب می‌شوند.

عکس از David Doubilet

06

رونمایی از لباس شاهانه و فاخری که انسان‌ها و پرندگان را برای هزاران سال شیفته خود کرده‌ است. یک طاووس هندی، پرهای رنگارنگ خود را در یک محدوده حفاظت‌ از حیات وحش در استرالیا باز کرده است. طاووس‌های نر برای جلب توجه طاووس‌های ماده پرهای خود را باز می‌کنند.

عکس از Anne Keiser

07

خطوط خمیده و قوس‌های کشیده شده بر روی یک ویولن رنگ‌آمیزی شده در اشویل، کارولینای شمالی. شهر اشویل به خاطر هنرهای عجیب و صحنه‌های موسیقی‌اش شهرت دارد.

عکس از Amy White و Al Petteway

08

چشم آبی‌رنگ جزیره‌ای در گالاپاگوس اکوادور. این جزیره که در میان آب‌های شور زندگی می‌کند، یکی از مناطق مورد علاقه دلفین‌ها محسوب می‌شود.

عکس از Bobby Haas

09

گروهی از پنگوئن‌های Chinstrap که بر روی لبه یک کوه یخ شناور در قطب جنوب ایستاده‌اند. Chinstrap‌ها فراوان‌ترین گونه پنگوئن‌ها بشمار می‌روند.

عکس از Ralph Lee Hopkins

10

در پارک ملی Fiordland نیوزلند، جنگل پوشیده از برگ‌های آبی سرخس‌ها است. این پارک محل زیست ۷۰۰ گونه نایاب از گیاهان سراسر دنیا است.

عکس از Annie Griffiths

11

نقش‌های پیچیده کاشی‌های آبی زینت‌بخش این مسجد ایرانی هستند. قوس‌های به کار رفته در این نوع مساجد یکی از نشانه‌های معماری اسلامی محسوب می‌شوند.

عکس از Alexandra Avakian

12

طرح‌های پیچیده آبی‌رنگ این تصویر، بزرگنمایی آزوریت معدنی است. این ماده معدنی در تولیدرنگ و ساخت جواهرات به کار می‌روید.

عکس از David Boyer

13

پرش خرس قطبی از روی صخره یخی در جزیره Devon در کانادا، در نزدیکی قطب شمال. خرس‌های قطبی، شناگران ماهری هستند که برای شنا از پنجه‌های قوی خود استفاده می‌کنند.

عکس از Ralph Lee Hopkins

15

این پاهای پره‌ای آبی‌ رنگ، متعلق به یک غاز ساکن در گالاپاگوس اکوادر هستند. قدم‌زدن غازهای نر با این پاهای آبی‌رنگ باعث جذابیت آن‌ها نزد غازهای ماده می‌شود.

عکس از Tim Laman

16

بانوی محجبه نپالی، در ابتدای راهرویی پوشیده از در‌های آبی در حال استراحت است.

عکس از Steve McCurry

18

پریدن یک سگ درون دریاچه Banyoles در اسپانیا. این دریاچه، دومین دریاچه بزرگ کشور اسپانیا محسوب می‌شود.

عکس از Tino Soriano

17

خانه اسکیمویی روشن در شب قطب‌شمال، کانادا. این مکان بیشتر توسط ساکنان بومی مناطق شمالی ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عکس از Norbert Rosing

امیدواریم از این بخش لذت برده باشید. نظرات خود را درباره تصاویر و بخش «شاتر» با ما درمیان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید