دان ماتریک، مدیر ارشد بخش ایکس باکس، مایکروسافت را ترک کرد و به زینگا پیوست

طی هفته‌های اخیر در مورد دان ماتریک، مدیر اصلی بخش ایکس باکس مایکروسافت بسیار شنیدیم، و او را در رویدادهای مختلف مرتبط با بخش سرگرمی مانند نمایشگاه E3 مشاهده کردیم. حال او به صورت رسمی اعلام کرده که از مایکروسافت خارج شده و به Zynga پیوسته است. براساس گزارش AllThingsD، از این پس دان ماتریک به عنوان مدیرعامل شرکت زینگا –فعال در زمینه پلتفرم بازی‌های اجتماعی- مشغول به کار خواهد شد.

دان ماتریک جایگزین مدیرعامل فعلی زینگا یعنی مارک پینکاس می‌شود. هیات مدیره این کمپانی تصمیم به کناره گیری پینکاس گرفته تا شاید با ورود فرد با تجربه‌ای همچون ماتریک، اوضاع این کمپانی نه چندان بزرگ بهبود یابد. البته اوضاع برای پینکاس خیلی هم بد نیست، هیات مدیره این کمپانی سمت مدیریتی دیگری را در خود هیات مدیره برای او در نظر گرفته است.

استیو بالمر طی یک بیانیه رسمی خروج دان ماتریک از مایکروسافت را اعلام کرده و از آن به عنوان «یک فرصت شغلی عالی برای دان» یاد کرده است. بالمر همچنین از تلاش‌های موثر دان ماتریک در مایکروسافت تشکر کرده است.

در انتهای گزارش AllThingsD آماده که ماموریت دان ماتریک در زینگا، «ایجاد ارتباط بین جهان از طریق بازی» اعلام کرده است.

اما اگر دقیق‌تر به روند یکی دو سال اخیر مایکروسافت نگاه کنیم، متوجه می‌شویم، مدیران ارشد و کلیدی مایکروسافت دقیقا پس از معرفی محصولات استراتژیک، این شرکت را ترک کرده‌اند. اگر به خاطر داشته باشید، سینوفسکی -مدیر ارشد سابق بخش ویندوز- نیز چند هفته پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز 8، مایکروسافت را ترک کرد. حال باید منتظر ماند و دید آیا خروج مدیران با سابقه و موثر این شرکت موجب رونق کسب و کار غول نرم افزاری دنیا می‌شود و یا برعکس!

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید